Efektivní zpevnění paží díky domácím cvikům: Viditelné výsledky zajistí i kliky a zdvihy

Fotografie: Depositphotos

Pokud vás trápí slabost paží, vyzkoušejte tyto jednoduché cviky. Brzy díky nim budou pevnější, a navíc nejsou vůbec náročné.

Abyste zpevnili své paže, můžete se zaměřit na aerobní a silová cvičení, která vám pomohou zcela přirozeně, a navíc se je lze velmi snadno naučit. Samozřejmě byste neměli zapomínat ani na vyváženou stravu, protože ta je pro snížení tělesného tuku zásadní. Jakmile se tedy dle lékaře Daniela Bubnise zaměříte na správný trénink, budete si moci všimnout pozitivních změn již během několika krátkých týdnů. Důležité je však nepřestávat.

Kliky a házení s medicinbalem

Pravděpodobně tím nejosvědčenějším cvikem pro získání pevnějších rukou jsou podle Bubnise klasické kliky (pokud jste žena, skvěle vám postačí ty ženské). Stačí si kleknout na kolena, poté položit ruce před sebe na šíři ramen a začít klesat pomalu dolů. Pokuste se držet lokty co nejvíce u těla, abyste zbytečně nevyvíjeli tlak na své klouby. Jakmile budete zhruba 10 cm nad zemí, tlakem se začněte pomalu vyzdvihávat zpět do výchozí pozice.

Další užitečný cvik je házení s medicinbalem, ke kterému budete potřebovat správný druh tohoto „míče“. Aby byl co nejefektivnější, vezměte si ho do ruky, postavte se s nohama na šířku boků a zvedněte ho mírně za hlavu. Poté pokrčte kolena a začněte s ním aktivně házet na zem – a to dle Peggy Pletcher tak silně, jak jen dokážete. Jakmile tak uděláte, cvičení zopakujte. Nezapomínejte také na držení narovnané páteře, které je v tomto případě zásadní.

cvičení kliky
Fotografie: Pixabay

Díky tomuto snadnému cviku budete mít pevné a štíhlé nohy, o kterých jste vždy snili

Tlaky s činkami a klasické zdvihy

V neposlední řadě vám pomohou posílit ruce také správné cviky s činkami. Začít můžete klidně i s malou váhou, radí Healthline, přičemž nejlépe se osvědčily tlaky na lavičce a klasické zdvihy pro posílení bicepsu. Stačí si lehnout, uchopit je do rukou a poté pomalu spouštět ruce dolů. Poté už je stačí pouze vyzdvihnout zpět nahoru a cvičení opakovat. Na Zdravém Stravování jsme také psali o dalších snadných cvičeních na doma, která vám pomohou zhubnout přebytečná kila.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]