Naučte se jednoduché cviky a splňte si sen o plochém bříšku. Viditelné změny se dostaví již během prvního měsíce

Fotografie: Freepik

Jednoduché, ale účinné. To je motto dnešního článku, jelikož cviky, které se vám níže chystáme popsat, zvládne naprosto každý, ale jejich přínosy pro tělo jsou neocenitelné.

Pokud chcete hezké, pevné a trochu vyrýsované břišní svalstvo, jste na správné adrese. V boji o ploché břicho bývá většinou vynaloženo mnoho úsilí a energie. O to více deprimující může být, když se vám stále nedaří dosáhnout svých vysněných výsledků. Možná byste proto měli vyzkoušet některá nová cvičení, která vám tento problém pomohou vyřešit. Odborníci na biomechaniku vyzkoušeli přes třicet různých cvičení a vybrali z nich ta nejúčinnější, s nimiž plochého břicha dosáhnete raz dva!

Zvedání

Tento cvik posiluje přímý sval břišní. Lehněte si na záda, nohy zarovnejte a chodidla dejte k sobě. Ruce natáhněte nahoru před hrudník, dlaněmi směrem dolů. Nadechněte se, dejte bradu do takové polohy, abyste si viděli na břicho, a se zakulaceným hřbetem se pomalu začněte obratel po obratli zvedat. Jakmile se vaše lopatky odlepí od podlahy, začněte vydechovat a pomalu nadále stoupejte. Až se dostanete do sedu, začněte se vracet do výchozí polohy, ruce nespouštějte.

Fotografie: Freepik

Plank

Toto cvičení posílí vaše šikmé břišní svaly. Nejdřív jděte do výchozí polohy na všechny čtyři, držte se na kolenou. Lokty byste měli mít těsně pod rameny. Natáhněte pravou nohou dozadu a položte ji na prsty. To samé udělejte s levou a snažte se přitom nehýbat boky.

V této poloze vydržte po dobu alespoň dvaceti sekund a poté se opět vraťte do výchozí polohy. Cvičení opakujte dvakrát. Postupně se snažte prodlužovat dobu, kterou v pozici vydržíte. Časem byste se měli dostat alespoň na minutu.

Fotografie: Freepik

Most se zvedáním nohou

Tento cvik vám posílí přímý a šikmý sval břišní. Položte se na záda, kolena mějte pokrčené, ale hýždě zůstávají na zemi. Chodidla by měla být navzájem rovnoběžná na šířku ramen. Ruce nechejte ležet podél těla dlaněmi dolů. Hýždě následně zvedněte, zatáhněte břicho a nadechněte se.

Při výdechu se snažte tlačit pánev nahoru, a to nejlépe tak, aby vaše tělo vytvořilo od lopatek ke kolenům rovnou přímku. Vydržte třicet sekund a následně natáhněte levou nohu. Vydržte dalších třicet sekund, nohu položte, a to samé opakujte s pravou nohou. Proveďte čtyři opakování, časem byste se měli vypracovat alespoň na osm opakování.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]