Spalování kalorií v podobě pravidelné chůze: Procházka navíc zvedne i náladu

Fotografie: Depositphotos

Pravidelná chůze vám může skutečně pomoci zhubnout přebytečná kila a získat vysněné tělo. Tento jednoduchý návyk přináší mnoho zdravotních výhod.

Chůze je skvělou formou fyzické aktivity, která je bezplatná, nehrozí při ní téměř žádné riziko a stejně jako cvičení vám pomůže spálit kalorie a rozvíjet svalovou hmotu. Stačí si přitom dopřát alespoň několik desítek minut každý den, čímž mimo jiné uvolníte své tělo po dlouhém dni v práci a snížíte hladinu stresu – ve skutečnosti pro vás může být chůze každodenní meditační rituál, který vám pomůže získat vysněnou postavu, říká doktorka Alissa Palladino.

Chůze spaluje kalorie

Současná doba a většina zaměstnání vyžaduje zdlouhavé sezení, a to jak za počítačem, tak i například v hromadných dopravách nebo čekárnách. To však bohužel může přispívat nejen k přibývání na váze, ale také zvyšovat riziko zdravotních problémů – vaše tělo totiž v takovém případě nedokáže spalovat všechny kalorie, které přijímáte, a následně je začne ukládat jako tukové zásoby. Pravidelná chůze vám však pomůže spálit přibližně 100 kalorií (pro vzdálenost 1,5 kilometru).

Ukládání tuku kolem středu těla je také spojeno se zvýšeným rizikem onemocnění, jako je cukrovka 2. typu a srdeční choroby. Jedná se tedy o velmi nebezpečný faktor, který může závažně narušit váš každodenní život – pravidelné procházky, a to nejlépe o zvýšené intenzitě, však pomáhají problémů naopak předcházet a výrazně snižují množství břišního tuku. Pokud chcete získat co nejlepší výsledky, měli byste také dbát na svůj jídelníček.

chůze zdraví
Fotografie: Pexels

Lepší nálada a více energie

Lidé, kterým se povede zhubnout, častokrát naberou všechnu váhu zase zpět, čemuž se říká také jojo efekt. Pokud však budete provádět pohyb pravidelně, a to i v případě chůze, můžete se nejen udržet fit, ale také snáz budovat svalovou hmotu a získat větší přísun energie do každého dne. Tento jednoduchý návyk vám navíc může zlepšit náladu, protože pomáhá odbourávat stres, a také zvyšuje pravděpodobnost, že zůstanete aktivní po dlouhou dobu. Stačí začít a změny poznáte již velmi brzy.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]