Přirozené způsoby, které vyčistí krev a cévy od škodlivých látek

Fotografie: Freepik

Abychom měli zdravý kardiovaskulární systém, čas od času se vyplatí aplikovat čistící kůru. Na takovou detoxikaci a čištění krve a cév existuje celá řada receptů, přičemž my vám zde přinášíme jednoduchý recept našich babiček, který vám pomůže pročistit právě krev a cévy. Bude k tomu potřeba 7 ingrediencí, kdy každá složka se podílí 200 gramy.

Co bude potřeba?

Nejprve si řekneme, co tedy přesně budete potřebovat. Jak už jsme zmínili, jedná se o 7 ingrediencí, kdy každá bude mít 200 gramů. Možná také proto se tento recept nazývá 7 sklenic. Všechny ingredience jsou následující:

  • Víno Cahors
  • Mrkvový džus
  • Ředkvičková šťáva
  • Citronová šťáva
  • Šťáva z řepy
  • Česneková šťáva
  • Med
Fotografie: Freepik

Pokud jde o víno Cahors, jedná se o francouzské víno z této oblasti. Obecně ale lze použít libovolné kvalitní víno. Pokud se jedná o česnekovou šťávu, tak ji vymačkejte zhruba z 15 středně velkých stroužků.

Postup přípravy a užívání

Samotná příprava je velice jednoduchá, je potřeba nejprve vyrobit šťávu z mrkve, následně červené řepy, ředkvičky a citrónu a to vše smíchat ještě se šťávou z česneku, o jejíž přípravě jsme již hovořili výše. Dále vše smíchejte s vínem a s medem. Směs uložte do chladničky.

Fotografie: Freepik

Následně můžete směs konzumovat vždy třikrát denně zhruba půl hodiny před jídlem. Jedna dávka směsi odpovídá velké polévkové lžíci. Pamatujte na to, že před užíváním i takovéto samoléčby byste měli vše zkonzultovat se svým lékařem, protože každé tělo je jiné a může reagovat jinak.

Tato směs každopádně slouží k omlazení těla, zlepšení celkového stavu organismu a zejména tedy čistí krev a cévy. Měl by se vám po použití tedy zlepšit krevní obraz a měla by stoupnout také hladina hemoglobinu v krvi. Může pomoci také s normalizací krevního tlaku.

Zdroj: Healthline