Jak udržet obličej mladým – cvičením

Proces přirozeného stárnutí kůže je sice přirozený stav, ale kdo by nechtěl na chvíli zastavit čas a vypadat co nejdéle dobře. Každý asi hledá nějakou tu variantu, jak proces trochu pozastavit. Máme tu pro vás návod, jak trošku čas pozdržet, a to bez utrácení peněz za krémy či chirurgické zákroky.

Stárnutí bylo charakterizováno jako snížení kolagenu, elasticity a obsahu kyseliny hyaluronové. K redukci dochází částečně kvůli ztrátě regenerační schopnosti kožních buněk. Redukce těchto buněk vede ke snížení tloušťky tkáně, tím pádem se mění struktura pokožky a dochází k viditelné ztrátě pevnosti a elasticity pokožky.

Svaly, které jsou pod kůží, jí poskytují podporu – když se tyto svaly ztrácejí díky nepoužívání, začínají atrofovat nebo se dokonce vytrácet.

Jakmile se toto stane, může pokožka povadnout, tím pádem začínají vznikat malé jemné linie a vrásky v důsledku poklesu hladiny kolagenu. Proto tu pro vás máme doporučené cviky na obličej. Tyto cviky posilují pokožku a svaly. Cvičením se zvýší krevní oběh, tím pádem se lépe okysličují a vyživují buňky, a tak se obnovuje mladistvost vzhledu. Další nedílnou součástí je samozřejmě správné stravování a dostatečný příjem tekutin – vody.

Jak cviky provádět?

Cvičení na obličejové svaly provozujte pravidelně každý den, před zrcadlem, ideálně na vyčištěnou pleť (takže ráno nebo večer) dle níže uvedeného obrázku. Každý cvik držte na cca pět sekund, mezi jednotlivými cviky mějte cca tři minuty pauzu, aby se svaly uvolnily.

Neodkládejte to na jindy, začněte již dnes!

Zdroj obrázku: pixabay.com