Cvičení podle tvaru postavy. Podívejte se do zrcadla a zvolte správný cvik

Je vaše cvičení neefektivní? Důvody jsou často velmi jednoduché. Cvičíte něco jiného, než je třeba. Jak z toho ven? Konkrétní volba cviků by totiž měla vycházet z toho, jakou podobu, tedy jaký tvar má vaše postava. Podívejte se proto do zrcadla, porovnejte její tvar s obrázkem a podle toho zvolte některé z cvičení, které jsme popsali níže.

Trojúhelník

Pokud má vaše postava tvar trojúhelníku, je nejlepší zaměřit se na takzvané výpady, ale i dřepy, nebo skoky na místě. Je tedy cílem cvičit hlavně nohy. Cílem je zaměřit se především oblast boků, která je oproti jiným nepoměrově větší. Bát se nemusíte ani aerobního cvičení, kde je spodní část těla výrazněji zapojována. Máme na mysli třeba i běžný běh, nebo jízdu na kole. Pravidelnou aktivitou tohoto typu nic nezkazíte.

Obrácený trojúhelník

Jasný opak předchozího tvaru těla. Zde byste měla cvičení zaměřit hlavně na horní část vašeho těla. Někdy se tento tvar označuje jako chlapecká postava. Ideální volbou je v tomto případě hlavně zlepšit stav vašich boků. Tím podpoříte vznik tvaru takzvaných přesýpacích hodin, což je považováno celkově za ideál. Zaměřte se na cviky, kterými posilujete hlavně nohy. Cílem není ani tak úbytek váhy, ale hlavně nabrání objemu. Také pozor na váš pas, kde je stále třeba jeho obvod snižovat, nebo udržovat.

Přesýpací hodiny

Jaké cvičení doporučujeme při tomto tvaru těla? Dá se říci, že žádné je totiž ideální. Pokud chcete vše poměrově optimalizovat, tak zapracujte na horní a spodní části svého těla. Ideální je zaměřit se hlavně na posilování obou partií, kdy ztratíte nějaký ten tuk a oblasti opticky zformujete a budete neskutečně sexy.

Kruh

Velmi nepříjemný tvar postavy, jelikož je charakteristická velkou nadváhou v oblasti břicha. A s tím je třeba zatočit. Ale ne ve formě posilování, nýbrž v takovém, kdy dojde k úbytku tukových zásob v této oblasti. Vaším cílem je tuto část těla zmenšit. Ideální může být klasický kruhový trénink ve vyšší intenzitě, nebo třeba moderní cvičení Tabata. Jakmile zmenšíte břicho a zeštíhlíte pas, budete dokonalá.

Obdélník

Postava, která nemá žádné výrazné rysy. Jako byste od ramen dolů udělala přímku. Cílem je vaši postavu vytvarovat, a to hlavně tak, že zmenšíte svůj pas. Nejlepší je proto zaměřit se na břišní svaly, hlavně potom ty šikmé. Ideální je jakékoliv cvičení na břicho. Dále se hodí i cviky zaměřené takzvaně na „jádro“, tedy na střed vašeho těla. Dobrou volbou jsou i cvičení Pilates, nebo takzvaná antigravitační jóga.Řekněte ostatním, co si myslíte