5 cviků na spálení přebytečného tuku a zpevnění břišních svalů. Výsledek již za 30 dní

Fotografie: Depositphotos

Zhubnout do plavek chce s příchodem jara poměrně hodně žen, které nejsou spokojené se svojí postavou. Nejvíce je obvykle trápí tuk v oblasti břicha. Ale i toho se lze zbavit.

Břišní tuk, kterému se říká viscerální, není jen nevzhlednou tukovou zásobou, zároveň ale má nepříznivý vliv na zdraví člověka. Může stát za vznikem civilizačních nemocí, jako je cukrovka či onemocnění kardiovaskulárního systému. Je tedy jen dobře, když se ho budete snažit zbavit. Existují cvičení, která by vám mohla k tomu pomoci.

Co je to břišní tuk

V normálním množství břišní tuk chrání vnitřní orgány před úrazem nebo chladem, já zároveň zásobárnou energie a v tuku rozpustných vitamínů. Je-li ho ale příliš, pak už je spíše na škodu a pak se z něho stává tichý zabiják. Hlavní slovo má v tomto genetika, která rozhoduje o tom, do kterých míst na těle se bude tuk usazovat. Cvičení s váhou vlastního těla je účinným nástrojem pro hubnutí. Zde je několik cviků, které byste měli praktikovat, chcete-li se zbavit břišního tuku.

Doteky rukou prstů na noze

Opět ležíte na zádech na podložce. Nohy zvednete do pravého úhlu. Zpevníte břicho a ruce natáhnete před sebe. Pak se mírným tahem budete snažit dotknout rukama prstů na noze. Udělat byste měli 2 série pro 15 opakování, aby měl cvik tu správnou účinnost.

Nůžky

Pro posílení spodní části břišních svalů je určen cvik zvaný nůžky. Provádí se v leže na zádech, nohy jsou u sebe a natažené, ruce podél těla. V dalším kroku se ruce položí pod zadek dlaněmi dolů a bedra se přitisknou k podložce. Břicho musí být zatnuté. Pak je třeba zvednout obě nohy těsně nad zem a začne se jimi vodorovně kmitat, přičemž se nohy vzájemně kříží.

Fotografie: Pixabay

Houpačka

Zaujmete leh na zádech na podložce s rukama namířenýma do stran. Nohy a chodidla zvednete mírně nad podlahu, zpevníte břišní svaly, nadechnete se a budete spojenýma nohama kmitat pomalu doleva a doprava. Zacvičit byste si měli 3 série po 15 opakování.

Plank neboli prkno

Procvičit si příčné břišní svaly můžete pomocí cviku, kterému se říká plank nebo také prkno. Základní pozici je na předloktích a prstech na nohou, o které se opíráte váhou svého těla. Ruce jsou od sebe na šířku ramen, nohy mírně rozkročené. Ramena by měla tvořit úhel 90° a tělo by mělo být v jedné přímce s hlavou. Trup je třeba držet rovně a neprohýbat se v pase. Svaly na břichu i hýždích je nutné zpevnit. V této poloze by měl člověk vytrvat asi 20 sekund.

Fotografie: Freepik

Cvik se židlí

K dalšímu cviku na procvičení břišních svalů budete potřebovat dvě bytelné židle, o které se budete moci opřít. Židle postavíte naproti sobě opěradly s mezerou tak velkou, abyste se do ní pohodlně vešli. Stoupnete si do mezery, opřete rukama o opěradla a budete zvedat kolena a přitahovat je k břichu. Opět opakujte 3 série po 15 přitáhnutí kolen.

Zdroj: Ealthyfoodhouse

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]