Omládněte až o 10 let díky obličejové gymnastice. Jednoduché cviky zvládnete z pohodlí obýváku

Fotografie: Depositphotos

Mít mladistvý vzhled i ve vyšším věku si přeje snad každá žena. Některé kvůli tomu podstupují nákladné plastické operace. Jiné volí jednodušší a účinnou gymnastiku obličeje.

Zkušené kosmetičky doporučují pro znovuzískání pružnosti pokožky a zpomalení stárnutí gymnastiku obličeje. Jedná se o sérii cviků, které masírují zejména obličejové svaly. Díky nim je možné za nějakou dobu dosáhnout výrazného zlepšení vzhledu. Je velmi pravděpodobné, že si toho dokonce všimne i vaše okolí.

Odkud se obličejová gymnastika vzala

Obličejová gymnastika vznikla za druhé světové války a je spojena se jménem Senta Maria Rungé, kterou je možné považovat za průkopnici tohoto cvičení. To se zaměřuje na krk, čelist, dolní a horní tváře, horní ret, vodorovné a svislé linie čela, horní a dolní víčka a oční vějířky. Obličejová gymnastika byla poprvé představena veřejnosti v roce 1959 v časopise Vogue. Senta Maria Rungé se s ní dostala až do Hollywoodu, kde si otevřela vlastní salón krásy.

Proč ochabují svaly v obličeji

Při mimice se pravidelně využívají jen některé obličejové svaly, zatímco ty ostatní ochabují a ztrácejí pružnost. Tím dochází k typickému poklesnutí částí obličeje a prohloubení vrásek. Přitom kvalitu svalů i pokožky lze snadno ovlivnit pomocí jednoduchých cviků. Důležité je především s cvičením začít a vytrvat u něho. Obličejovou gymnastiku mohou využívat ženy i muži.

Procvičujeme ústa

Našpulte ústa jako při polibku tak, abyste v krajní poloze cítili okolo úst mírné pnutí. Vydržte 5 sekund a rty uvolněte. Cvik opakujte 5krát. Druhým cvikem je položení ukazováčků na koutky úst. Pak je budete jemně vytahovat vzhůru, opět vytrvejte 5 sekund a uvolněte. Cvik opakujte 5krát.

Fotografie: Pexels

Cvičení s bradou

Postavte se před zrcadlo, hlavu mějte v přirozené poloze a pod bradu si položte dlaň. Nyní pomocí prstů poklepávejte po bradě. Tímto cvikem se dané místo prokrví. Nyní se narovnejte a bradu tahejte směrem vpřed a nahoru. S rameny ani zbytkem těla nehýbejte. V pozici vytrvejte 5 sekund a cvik 5krát opakujte.

Masáž čela

Na čele se často tvoří hluboké vrásky. Pomocí cvičení je však možné je částečně vyhladit. Položte dlaň na vrch hlavy a prsty dejte na čelo. Budete jimi jemně přitlačovat a kůži tahat po směru růstu vlasů. Takto vydržte 5 sekund a cvik opět 5krá zopakujte. Pak dlaně přiložte na spánky a kůži táhněte dozadu a nahoru, a to po dobu 5 sekund. Následně cvik 5krát zopakujte.

Procvičování lící a obočí

Také líce si zaslouží pravidelné cvičení. Nafoukněte tváře a přiložte na ně dlaně. Prsty jemně tlačte do tváří, ale abyste nevytlačili vzduch z lící ven. Vše opakujte 5krát po dobu 5 sekund. Cvičit lze také s obočím, které budete tahat jemně nahoru, pak tlak povolíte, zavřete oči a pak je opět otevřete. Toto zopakujte 10krát.

Zdroj: TheHealthy, Healthline