Lahodné pochoutky, které si můžete dopřát i v noci a nepřiberete ani deka: Usnadní vám hubnutí

Fotografie: Depositphotos

Pokud chcete zhubnout nebo si udržet dobrou váhu, měli byste se mít obzvláště na pozoru před tím, co jíte před spaním. Některé potraviny vám však dokážou pomoci.

Mnoho lidí se v současné době snaží shodit nahromaděná kila a udržet se ve formě. To však může být poměrně náročný úkol, neboť se na ně valí z každé strany nezdravé potraviny s vysokým obsahem cukru a tuků. Jejich konzumace může vést k rapidnímu nárůstu hmotnosti, a to zejména pokud je jíte před spaním. Jestliže se chcete ochránit před nadváhou a dalšími potenciálními problémy, raději je nahraďte za zdravější varianty, říká doktorka Jerlyn Jones.

Okurky, kapusta a další zelená zelenina

Obsah okurek tvoří z drtivé většiny voda, takže mají velmi nízký obsah kalorií. Naproti tomu však disponují vysokým obsahem živin a chutnají prostě skvěle – stačí si je tedy nakrájet a vychutnat například u zajímavého seriálu. Stejně tak vám dokáže pomoci kapusta, která je bohatá na vlákninu a bílkoviny, vitamíny a další účinné živiny. Obě ingredience (a další zelenou zeleninu) si můžete dopřát kdykoliv na večer a nikdy nepřiberete.

Nízkokalorické sýry a řecký jogurt

Další skvělou noční svačinkou mohou být nízkokalorické sýry, které mají vysoký obsah bílkovin a na druhou stranu téměř žádné kalorie – to znamená, že vás nezatíží, pokud si je vychutnáte před spaním. Podobně tomu je u řeckých jogurtů, které vás dokážou zasytit, pokud vás přepadl během noci hlad. Je však důležité, aby byly taktéž nízkokalorické a bez přidaných cukrů. Vychutnat si je můžete například v kombinaci s celozrnnými vločkami, jež vaší postavě taktéž neublíží.

Banány, jablka a borůvky

Banány neobsahují žádný tuk, ale jsou bohaté na vlákninu a další účinné živiny, takže je můžete jíst kdykoliv během dne, včetně doby před spaním – skvěle vám také mohou pomoci usnout, zejména ve formě čaje. Vychutnat si můžete na večer také borůvky a jablka, jež mají vysoký obsah vlákniny i účinných antioxidantů a chutnají naprosto skvěle. Kromě toho nemají téměř žádné kalorie, takže vám rozhodně neublíží.

Hubnutí bez nastražených pastí: Mezi časté chyby patří nedostatek kalorií i absence bílkovin

borůvky
Fotografie: Pixabay

Čokoládový pudink

Ačkoliv to může znít překvapivě, čokoládový pudink neobsahuje téměř žádné kalorie a může být skvělou volbou, jak si zpestřit večer (zejména pokud máte chuť na sladké). Bez pocitu viny si poté můžete vychutnat také sušené maso nebo mrkev, která je jednou z nejzdravějších svačin.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]