Heřmánek je účinný přírodní pomocník, který dokáže snížit vysokou hladinu krevního cukru

Fotografie: Freepik

Vysoký cukr v krvi je příčinou mnohých zdravotních komplikací od cukrovky, přes některé typy rakoviny, až k vysokému krevnímu tlaku. Civilizační choroby jsou nemoci, které vznikají tzv. z „blahobytu“. Lidé konzumují nezdravé potraviny plné cukru, málo sportují a vznikají u nich možná rizika. Cukr ve své krvi ale můžete jednoduše snížit, poradíme vám jak na to.

Bylinkové čaje

V každé domácnosti by měla být kromě lékárničky také krabička s bylinnými čaji různých druhů. Heřmánek je ideálním pomocníkem v boji s vysokou hladinou cukru. Nefunguje však při jednorázovém použití.

Je nutné ho pít pravidelně a preventivně se s ním chránit. Pokud vás odrazuje jeho vůně nebo chuť, můžete si pořídit bylinnou směs, která heřmánek obsahuje nebo čaj doplnit o zázvor, med či citron. Stejný názor zastává také Univerzita z Walesu, která tento nápoj hodnotí jako perfektní možnost pro boj s cukrovkou.

Fotografie: Pixabay

Je samozřejmé, že heřmánek není všemocný, a proto musí být alespoň lehce upraven jídelníček a do denního rozvrhu zařazena alespoň nějaká sportovní aktivita.

V čem tkví léčivá síla heřmánku

Bylinka je běžně dostupná v lékárnách, ale můžete na ní narazit také venku. Vědci z univerzity zkoušeli různé testy a odhalili, že heřmánkový čaj bojuje s mnoha nepříjemnými příznaky.

  • Začínající slepota
  • Onemocnění ledvin
  • Špatná funkce nervového systému
  • Hyperglykémie

Experiment byl úspěšný

Účastníci experimentu měli pít dva šálky heřmánkového čaje po dobu tří týdnů. Ukázalo se, že se jejich zdravotní stav celkově zlepšil a hlavně jejich hladina cukru klesla o celých 25 procent. Na základě zkoušení, testů a experimentů jsou odborníci ze zdravotnictví přesvědčeni, že je nutné popíjet heřmánkový odvar dlouhodobě, a to nejlépe dvakrát denně, aby bylo dosaženo potřebných výsledků.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]