Hebkého a svěžího podpaží lze docílit i bez častého holení

Holení většina lidí bere jako samozřejmost, ale zároveň si je vědomo toho, že je to činnost často velmi obtěžující. Léto je v plném proudu a teplé počasí si žádá lehké oděvy. S těmi je pak spojené i odhalování pokožky na rukách a nohách. V dnešní době je velice moderní holit se i v podpaží. Tento trend je ovšem i dost praktický a hygienický. Dotyčný se totiž tolik nepotí a nedochází ke kožním potížím.

Holit je možné v dnešní době podpaží buď klasickým holícím strojkem s žiletkou, nebo například epilátorem, což je více bolestivé. Možností jsou však i voskové pásky, nebo krémy. Nejúčinnější a nejdelší odstranění chloupků se zase děje pomocí laseru. Jak ale docílit hebkého podpaží i bez nutného holení?

Použijte cukr a citronovou šťávu

Tento způsob odstraňování chloupků z podpaží je celkem bolestivý, ale velice efektivní. Za čtyři týdny pravidelných aplikací se můžete dočkat zredukovaného počtu chloupků v podpaží. Potřebovat budete:

  • 1 šálek cukru
  • čtvrt šálku medu
  • 2 lžíce citronové šťávy

Všechny ingredience důkladně promíchejte, pak vložte do mikrovlnky na dvě minuty, opět zamíchejte a nechte před aplikací vychladnout. Pak potírejte podpaží a nechte působit asi dvacet minut. Následně opláchněte teplou vodou. Proceduru opakujte asi dvakrát až třikrát týdně.

S chloupky pomohou i vaječné bílky a kukuřičný škrob

Pastu na chloupky si vyrobte z jednoho bílku, půl lžíce škrobu a jedné lžíce cukru. Následně řádně promíchejte, aby se suroviny dobře spojily a pak naneste do podpaždí. Nechce pár minut působit a pak pastu sloupněte.

Další skvělé metody na odstranění chloupků z podpaždí

Výborně dokáže pomoci i směs mléka a kurkumy. Vytvořte si pastu z jedné lžíce mléka a třech lžic mleté kurkumy. Pak tento krém natřete na podpaží a nechte asi půl hodiny působit. Opakujte několikrát týdně a spatříte skvělé výsledky. Chloupky budou růst méně.

Zkusit můžete i tento recept s kurkumou: 2 lžíce rozmělněné syrové papáji rozmíchejte s lžící mleté kurkumy. Směs jemně rozetřete na podpaží a po čtvrt hodině smyjte teplou vodou. Účinnou kombinací je i pasta z jednoho dílku kurkumy a dvou dílků jedlé sody. Vše pak vsypete do vody a rozpustíte. Vznikne hustější pastová hmota. Tu následně aplikujete do podpaží a po pár minutách důkladně smyjete.

Jak odstranit chloupky v podpaží trvale?

Jak již bylo v úvodu zmíněno, trvalá epilace chloupků je možná pomocí laseru. Tento způsob ošetření spočívá v tom, že paprsek vycházející z laserové hlavice přístroje proniká hluboko pod chloupek a naváže se na pigmentové barvivo melanin, ten pak svede přijímané teplo z přístroje až ke kořínku chloupku a zničí ho. Chloupek tak nemá šanci znovu vyrůst. Laserová epilace se musí aplikovat pro efektivní výsledek v začátku alespoň čtyřikrát za sebou, poté postačí udržovat stávající stav ošetřením pouze dvakrát do roka.

Fotografie: Pixabay, Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]