Hubnutí není snadné, ale lze ho zvládnout. Stačí dodržovat jednoduchá pravidla

Pokud toužíte po plochém bříšku, ale nedaří se vám hubnutí a potřeba zbavit se tuku v této oblasti, nepřestávejte číst. Připravili jsme pro vás několik rad, které vám pomohou dosáhnout vašeho cíle. Zaručujeme vám, že jde o osvědčené postupy fitness nadšenců a sportovců.

Pokud chcete zhubnout opravdu rychle a efektivně, doporučujeme vám je zkombinovat všechny najednou. Naše tipy jsou šité na míru jak mužům, tak ženám. Na nic nečekejte a začněte ještě dnes.

Pouze sklapovačkami ničeho nedosáhnete

Někteří lidé se domnívají, že pokud budou cvičit cviky na břicho, brzy zhubnou a na místo „vany“ se objeví „pekáč buchet“. Opak je pravdou. Pokud chcete mít štíhlé břicho, musíte zhubnout tuk po celém těle rovnoměrně. Nejde zeštíhlit pouze jednu partii. Naše triky jsou vhodné také pro postavy, které mají rozložený tuk tak, že jim ho na břiše zůstává více, i když jsou jiné partie poměrně štíhlé. Se správnou dietou a efektivním cvičením dosáhnete zázraků.

Vyhněte se zpracovaným sacharidům a jezte více proteinu. Není dobré sacharidy zcela vynechat. Pouze byste se odvodnili a ztracenou váhu opět brzy nabrali. Z dlouhodobého hlediska je mnohem strategičtější jejich přísun omezit a nahradit je potravinami, které obsahují zdravé sacharidy. Ty vás totiž zasytí na mnohem delší dobu. Do jídelníčku zařaďte

  • celozrnné potraviny
  • cereálie
  • tmavou rýži, bulgur

Nezapomeňte na dostatečnou dávku proteinu. Ten je během redukční diety klíčový. Tělo proteiny potřebuje, jelikož ho na dlouhou dobu zasytí a zároveň jsou stavebním materiálem pro buňky a svaly. Díky svalům budete nejen krásnější a silnější, ale zároveň budete rychleji spalovat tuky. Protein najdete například v rybách, mořských plodech, libovém masu, vajíčkách a cottage sýru.

Fotografie: Pixabay

Nezapomínejte na vlákninu a správný (nejen pitný) režim

Vláknina vás umí zasytit na dlouhou dobu. Podporuje správné trávení a ani při velkém množství neuškodí vašemu tělu. Najdete ji především v ovoci a zelenině. Dalším důležitým krokem je správný pitný režim. Naučte se pít pouze pitnou vodu a neslazené čaje.

Zapomeňte na přeslazené limonády a energy drinky. Měli byste se vyhnout i alkoholu. Voda zaplní vaše břicho a stimuluje trávicí systém. Navíc vyživuje pokožku. Dospělý člověk by měl vypít alespoň jeden a půl až dva litry denně. To se ale může měnit v závislosti na fyzické aktivitě. Zkrátka pijte vždy, když máte potřebu. Pokud vás v noci přepadnou „chutě“, zkuste vypít velkou sklenici vody. Uvidíte, že vám pomůže je zahnat.

Fotografie: Pixabay

Režim byste si měli vytvořit i co se týče stravování. Pokud chcete zhubnout nějaké to kilo, nejlepší je se stravovat doma připraveným jídlem. Jen tak máte jistotu, že opravdu víte, co jíte. Zvykněte si plánovat jídelníček a vařit si a připravovat jídla dopředu. Díky tomu snížíte riziko toho, že během pauzy v obchodě sáhnete po něčem nezdravém či zajdete do fast foodu.

Úvodní Fotografie: FreepikŘekněte ostatním, co si myslíte