Rozinky jsou nejen chutné, ale i výrazně zdraví prospěšné

Rozinky jíme primárně pro jejich chuť. Ta ale není jejich jediným klade. Mají také tyto pozitivní vlivy na naše zdraví. Takto ho ovlivňuje jejich pravidelná konzumace. Výsledkem bude, že naše tělo bude nejenom skvěle fungovat, ale budou se mu vyhýbat problémy. K čemu všemu jsou prospěšné?

Zlepší trávení

Obyčejné rozinky jsou blahodární pro náš žaludek. Mají laxativní účinek, a tak pomáhají zmírňovat zácpu. Také obsahují vlákninu, která je sama o sobě tou látkou, která lidské trávení a činnost střev sama optimalizuje.

Sníží kyselost

Rozinky obsahují hořčík a draslík, což napomáhá celkově snižovat kyselost vašeho organismu. To se pozitivně podepisuje i na tom, že vás mohou zcela minout srdeční choroby, ale i nemoci jako je dna nebo artritida.

Pomáhají při anémii

Mají jak mnoho vitamínů skupiny B, tak obsahují hlavně železo, které je při anémii velmi důležité. Tvorbu červených krvinek však bude stimulovat také měď, kterou rozinky obsahují.

Předchází rakovině

Této nemoci se obává každý. Kdo chce snížit riziko jejího vzniku, měl by jíst pravidelně rozinky, které dokážou ochránit tělo před aktivitou volných radikálů. Hlavně v tlustém střevě.

Léčí infekce

Na jakoukoliv infekci jsou vhodné právě rozinky, jelikož obsahují takzvané fytonutrienty. Ty jsou protizánětlivými antioxidanty, které si poradí s různými bakteriemi a dalšími nežádoucími organismy.

Prospívají potenci

Dobrá zpráva hlavně pro muže. Rozinky umí prospívat potenci. Stejně tak umí pomoci vyvolat vzrušení a posílit libido, což je důvod, proč jsou vhodné také pro ženy.

Pomáhají očím

Obsahují polyfenolické fytonutrienty, které dokážou udržet zrak silný a také ostrý. Díky tomu nedochází k degenerativním procesům a můžeme po celý život vidět stále velmi dobře.

Jsou vhodné pro naše ústa

Už jenom tím že rozinky žvýkáme, našemu tělu prospíváme. Obsahují totiž kyselinu oleanolovou, která umí prospívat našim zubům a udržovat je silné. K tomu přispívá také dostatečný obsah vápníku.

Hodí se při hubnutí

Důležité je nekupovat ty doslazené, ale jenom přírodní rozinky. Ty jsou bohaté na fruktózu, která vám dodá i přes minimální kalorickou hodnotu dostatek energie.

Zesílí kosti

Když zesílí zuby, tak umí zesílit také kosti. A to právě pro vysoký obsah vápníku. Tímto eliminují i výskyt nemocí, jako je dna nebo artritida.

Prospějí kůži

Rozinky jsou vhodné také pro zdraví a krásu vaší kůže. Dokážou ji chránit před vnějšími vlivy, podepisují se na rychlejší regeneraci, stejně jako pomáhají eliminovat toxiny.

Prospějí vlasům

I pro vlasy jsou rozinky vhodné. Hlavně pro vysoký obsah železa, dále také pro vysoký obsah vitamínu C, ale zapomínat by se nemělo ani na antioxidanty a živiny pro vlasy tolik nezbytné.