Chloupky na obličeji zmizí jako pára pomocí snadných metod. Jednou z možností je domácí voskování nebo epilace

Fotografie: Depositphotos

Chloupky na obličeji mohou velmi snadno pokazit váš celkový vzhled. Pokud trápí i vás, můžete vyzkoušet jednoduché domácí způsoby jejich odstranění.

Existuje mnoho možností, jak odstranit nevzhledné chloupky na obličeji, ovšem ne každý z nich nabízí takové výsledky, jaké byste si představovali – je totiž možné, že při nesprávném holení či použití určitých prostředků mohou začít růst znova, mnohem rychleji. Často k problému dochází v důsledku hormonálních změn nebo genetikou. Naštěstí však existují jednoduché triky, říká doktorka Cynthia Cobb. Jak na ně?

Použijte pinzetu

Použití pinzety je jeden z nejúčinnějších a nejpřirozenějších způsobů, jak se zbavit chloupků na obličeji. V tomto případě stačí použít vhodný nástroj a jednoduše je začít trhat – než však začnete, otřete si obličej teplou žínkou, aby se jeho pokožka změkčila. Ačkoliv tato metoda může způsobit mírné nepohodlí, chloupky se díky ní neobjeví tři až osm týdnů. A pokud máte bolesti, stačí si na danou oblast přiložit kostku ledu, abyste snížili zarudnutí a zánět.

Správná epilace

Epilace je další snadnou možností, jak můžete odstranit chloupky na svém obličeji. Tato technika vám pomůže udržet obličej čistý až čtyři týdny, ovšem je nutné na to jít správným způsobem – epilátory jsou navíc dostupné v několika velikostech, takže jsou ideální pro odstraňování chloupků na všech částech těla. Kromě toho při jejich použití nemusíte pokožku předem nijak připravovat a nehrozí žádné riziko zarůstání nových chloupků.

Domácí voskování

Depilace voskem je účinný způsob, jak odstranit všechny chloupky v dané oblasti najednou, a to například pomocí speciálních proužků. Tato technika může být taktéž trošku bolestivá, ale funguje stejně dobře jako předchozí způsoby. Použít navíc můžete i samotný vosk, který stačí následně zahřát a nanést na kůži – buďte však opatrní před možnými alergickými reakcemi a jeho nadměrným zahříváním (vždy postupujte podle uvedeného návodu na obalu).

Vrásky na obličeji mají utrum. Jejich narušování pokožky překazí aloe vera nebo banánová maska

Fotografie: Depositphotos

Klasické holení

Holení je jedním z nejrychlejších a nejjednodušších způsobů, jak odstranit chloupky a pokračovat ve svém dni. Ať už používáte jednorázovou žiletku, nebo elektrický holicí strojek, je na to třeba jít opatrně – v některých případech totiž mohou vyvolávat nepříjemné vedlejší účinky, jako je alergická reakce (zejména pokud se holíte proti směru růstu chloupků).

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]