Filmové herečky nedají dopustit na tento 5minutový trik, který je drží od dvojité brady

Fotografie: Pexels

Druhá brada vám dokáže velmi snadno pokazit vzhled, a snížit tak sebevědomí. Pokud trápí i vás, můžete se jí zbavit pomocí několika jednoduchý cviků z domova.

Pokud vás trápí druhá brada, nemusíte zvažovat invazivní operace nebo neustále dřít v posilovně. Skvěle vám dokážou pomoci jednoduché cviky, které můžete provádět ze svého domova. Jedná se o snadné techniky, jimiž zpevníte své krční svaly, a odbouráte tak nevzhledný tuk, který se v těchto místech usadil. Stačí je zařadit do své pravidelné rutiny, říká doktor Micky Lal.

Cviky proti druhé bradě

Mnoho žen se s postupem věku potýká s tvorbou druhé brady, nepříjemným problémem, který dokáže velmi snadno narušit jejich krásný vzhled, a způsobit tak snížení sebevědomí. Naštěstí však existuje několik jednoduchých způsobů, jak se jí zbavit, a udržet si tak původní tvar obličeje – není tedy třeba zvažovat invazivní operace, nebo zkoušet ultimátní metody shazování kil. Mezi nejúčinnější cvičení patří následující:

  • Třicetkrát si sáhněte jazykem na bradu. Tento cvik zpevňuje a posiluje krční svaly a mimo jiné vás také zbaví chrápání.
  • Třicetkrát zatlačte spodní čelist daleko dopředu. Tento cvik je také vhodný pro zpevnění svalů brady a rovněž pomáhá odstraňovat chrápání.
  • Dlaní pravé ruky sevřete levou ruku v pěst a na 20 vteřin ji zatlačte pod bradu. Tento úkon proveďte 20–30krát – snažte se kůži v okolí krku silně masírovat, jako byste chtěli sval hníst.
  • Provádějte krouživé otočky hlavy nahoru a dolů, vlevo a vpravo. Začněte třikrát, poté postupně a zdlouhavě zvyšujte počet těchto cviků.
  • Samomasáž podél a napříč bradou a týlními svaly – Proveďte masáž dvěma prsty od špičky ucha do středu klíční kosti. Tímto způsobem skvěle poskytnete možnost svým bočním svalům na krku, aby se napnuly, a vy se tak zbavíte druhé brady. Pomůže vám to také snížit vysoký krevní tlak.

cvičení brada
Fotografie: Freepik

Zasloužená úleva od bolesti zad bez komerčních léků: Je vhodné začít s opatrností a protahováním

Dalším užitečným způsobem, jak se zbavit druhé brady, je pravidelná fyzická aktivita a zdravá strava. Zkuste do svého života zahrnout aerobní cvičení, jako je chůze, běh, plavání nebo jízda na kole, spolu s posilováním celého těla a také věnujte pozornost svému každodennímu jídelníčku – to platí i pro dostatečný příjem vody, neboť tekutina pomáhá udržovat pružnost kůže a zlepšuje její vzhled. Dále pak odborníci doporučují dopřát si dostatek spánku (tedy alespoň 7 hodin denně) a udržovat svou duševní pohodu.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]