Chloupků na obličeji se dá snadno zbavit i bez drahých prostředků. Pomůže i vosk a epilace

Fotografie: Depositphotos

Pokud vám rostou chloupky na obličeji, nemusíte ihned zoufat a užívat drahé komerční prostředky pro jejich odstranění. Skvěle vám pomohou tyto triky.

Chloupky na obličeji mohou velmi snadno zkazit vizáž žen a snížit jejich sebevědomí, tudíž je není dobré ignorovat. Naštěstí vám v případě jejich růstu pomohou velmi snadné domácí způsoby, a to včetně správného holení, použití vosku nebo osvědčené epilace. Stačí si dle doktorky Cynthia Cobb vyhradit chvilku času, zaměřit se na jejich správné provedení a veškeré problémy budou brzy pryč. Vyplatí se mnohem více než klasické invazivní postupy.

Správné holení a pravidelná depilace

Holení je dle Cynthie Cobb jedním z nejrychlejších a nejjednodušších způsobů, jak odstranit chloupky z obličeje a vrátit mu krásu a lesk. Pro dosažení nejlepších výsledků si nejprve očistěte obličej a naneste vrstvu mýdla nebo krému na holení (to podporuje hladký povrch a snižuje riziko následného podráždění). Poté již stačí přístrojem přejíždět přes obličej ve směru jejich růstu. Pozor však, že v tomto případě bude třeba opakovat metodu každé tři dny.

Další možností, jak odstranit chloupky z obličeje, je epilace. Tato technika vám pomůže odstranit chloupky až na čtyři týdny, což může být mnohem účinnější než pravidelné holení. Pro získání maximálního účinku si zakupte epilátor, který lze sehnat téměř v každé lékárně, a to za pár korun. Následně již stačí dle webu Healthline postupovat dle návodu uvedeného na obalu. Velmi dobře se pak osvědčilo i voskování.

Detail tváře a čelisti mladé ženy trpící akné a ucpanými póry
Fotografie: Pixabay

Pomáhá i v boji proti akné a odpuzuje hmyz. Olej z čajovníku nabízí plno zdravotních benefitů

To vám pomůže odstranit nevzhledné chloupky během pár týdnů, přičemž jediné mínus této techniky je skutečnost, že může trochu bolet. Použít můžete voskové proužky, které je před aplikací třeba zahřát mezi rukama, nebo samotný vosk, jejž budete muset roztavit v ohřívači a poté nanést pomocí tyčinky. Jak radí Lauren Castiello, pokud máte citlivou pokožku, svěřte voskování raději odborníkovi. Na Zdravém Stravování jsme již dříve psali, jak se ochránit před vypadáváním vlasů.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]