Detoxikační koupel nohou: Ionty zlikvidují toxiny příjemnou procedurou

Fotografie: Depositphotos

Detoxikace organismu skrze dolní končetiny je stále více populární metodou, jak se údajně zbavit škodlivých látek a toxinů z těla. Zjistěte, jak přesně by měl takový proces fungovat.

Někteří lidé věří, že detoxikace nohou může pomoci vytáhnout toxiny a škodlivé látky z těla ven. Neexistuje však žádný vědecký výzkum, který by takové tvrzené prokázal. Přesto však mnoho lidí věří, že koupel nohou může organismu poskytnout jisté výhody, říká doktorka Debra Rose Wilson.

Jaký smysl má detox nohou?

Detoxikace nohou je stále velmi oblíbeným způsobem, jak zbavit tělo jakýchkoli škodlivých látek. Potenciální toxiny se mohou pohybovat od nečistot ve vzduchu po chemikálie ve vaší domácnosti a kosmetické produkty. Kvůli jejich prudkému nárůstu popularity jsou nyní iontové detoxikace nohou nabízeny v některých wellness lázních, v alternativních zdravotnických zařízeních, a dokonce i pro domácí použití.

Iontový detox nohou vytahuje toxiny z těla skrze dolní končetiny. Ionizační přístroj, představený jako bezpečný a relaxační způsob, jak vyčistit tělo, ionizuje vodu připravenou pro lázeň. Tento proces údajně dodává vodíku ve vodě kladný náboj. Kladný náboj přitahuje záporně nabité toxiny ve vašem těle. Ionty ve vodě obsahují náboj, který jim umožňuje vázat se na těžké kovy a toxiny ve vašem těle, podobně jako magnet. To umožňuje, aby toxiny byly vytaženy skrze dolní končetiny.

Měla by se barva vody nějak změnit?

Někteří zastánci detoxikace nohou tvrdí, že pokud voda v koupeli nohou změní barvu, znamená to, že detox funguje. To ovšem není pravda. To, zda detox funguje, nemá nic společného s barvou vody. Barva vody se může změnit z řady jiných důvodů, konkrétně kvůli přítomnosti nečistot ve vodě. To se často stává při použití vody z vodovodu.

Pravidelný detox střev je klíčem ke správnému fungování metabolismu. Ingredience na nápoj očisty jsou v každé domácnosti

koupel lázeň nohy
Fotografie: Freepik

Změna barvy vody může být způsobena i samotnou koupelí nohou. Elektřina ve výrobku může způsobit, že část kovu z lázně na nohy při používání zkoroduje. To by mohlo vysvětlovat částečnou změnu barvy vody. Většina detoxů nohou také používá speciální soli, jež se mohou vzájemně ovlivňovat a způsobit, že voda změní svůj odstín.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]