Fígle, které podpoří snahu zhubnout. Žádné namáhavé cvičení ani diety nejsou třeba

Fotografie: Depositphotos

Hubnout bez zdravé stravy a pohybu je samozřejmě nesmysl. Je to základ úspěšně shozených kil. Ale proč si trochu nepomoct a tuto snahu nepodpořit chytrými triky, které vás nic nestojí.

Je možné zhubnout, aniž byste museli zvedat závaží v posilovně nebo jít běhat brzy ráno. I když jsou dieta a cvičení základním kamenem každého plánu na hubnutí, existuje spousta dalších metod, jak podpořit metabolismus, aby rychleji pracoval. Některé dokonce tak relaxační metody, jako je příjemná horká koupel, mohou pomoci shodit pár přebytečných kil, říká lékařka Adda Bjarnadottir.

Zvyšte příjem bílkovin

Nemusíte držet striktní dietu založenou pouze na bílkovinách, ale stačí jejich příjem pouze zvýšit. Jednoduchý proces trávení jídla podporuje spalování kalorií a bílkoviny jsou makroživinou, která spotřebovává nejvíce energie, trávíte je mnohem déle než například sacharidy. Nicméně stejně jako u všeho, i v tomto případě platí „všeho s mírou“. Pokud překročíte příjem bílkovin, můžete přetížit ledviny.

Dopřejte si horkou koupel

Dáváte přednost hubnutí horkou koupelí místo chození do posilovny? Dobře děláte. Hodina strávená v horké vodě, kolem 40 stupňů, má stejný účinek jako 30 minut rychlé chůze. Při té můžete spálit až 140 kalorií. Pokud tedy nejste typ člověka, který by miloval pohyb, ale rádi byste spálili nějakou tu kalorii, dopřejte si domácí lázně.

Pusťte se do rozsáhlého úklidu

Nikdy není na škodu zabít 2 mouchy jednou ranou. Uklidit si dům a zároveň udělat něco pro své tělo? Ideální situace! Vaše domácnost bude zářit čistotou, přičemž spálíte minimálně 100 kalorií. Při větším gruntování ještě více. Přestože uklízení nepatří mezi nejoblíbenější domácí práce, jakmile budete vědět, že děláte i něco pro svou postavu a zároveň šetříte čas, hned se vám bude uklízet jinak.

Fotografie: Pexels

Pijte zelený čaj

Katechiny v zeleném čaji zvyšují spalování zkonzumovaného jídla a pomáhají odbourávat tuk. Podle výzkumu provedeného na obézních thajských mužích spálili ti, kteří pili zelený čaj, denně v průměru o 183 kalorií více než ti, kteří zelený čaj nepili.

Kvalitní spánek je základ

Je to tak, je možné spalovat kalorie, aniž byste vstali z postele. Kvalitní noční spánek, tedy asi 8,5 hodiny, pomáhá spalovat více tuku. Pomůže vám to ale i v případě, že zrovna nedržíte dietu, protože spánek je nezbytný pro regulaci hormonálního systému a s ním i mechanismu hladu, který se vymkne kontrole, když málo spíte kvůli zvýšené hladině ghrelinu, hormonu, jenž stimuluje hlad, snižuje výdej energie a podporuje ukládání tuku.

Zdroj: Healthline, Healthline