Od přebytečných kil k vytoužené postavě: Do vysněného cíle pomůže dovést i jóga nebo HIIT

Fotografie: Depositphotos

Hubnutí je náročný proces, který však může zvládnout naprosto každý. Pokud se chcete zbavit nahromaděných kil, zaměřte se na tato cvičení.

Pokud se chcete zbavit nahromaděných kil, měli byste začít provádět správná cvičení. Skvěle vám dokáže pomoci zejména pravidelné běhání a intervalový trénink, ovšem zapomínat byste neměli ani na silová cvičení – během nich totiž často zapojujete celé tělo, což vede k dalšímu spalování kalorií. Aby byl proces co nejefektivnější, neměli byste podle lékařky Adrienne Seitz zapomínat ani na správnou stravu.

Pravidelné běhání

Běh je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se zbavit nahromaděných kil a zlepšit svou fyzickou kondici. Ačkoliv může být náročnější než jiná cvičená, jeho pravidelné provádění má mimo jiné pozitivní přínosy také na lidskou psychiku – a to obzvláště pokud běháte v lese, kde jste v přímém spojení s přírodou. Můžete začít pomaleji a postupně přidávat na rychlosti a také vzdálenosti.

Silový trénink

Jak uvádí web Healthline, silový trénink vám dokáže pomoci nejen vybudovat sílu a podpořit růst svalů, ale také snadněji spalovat kalorie. Během náročných cvičení, jako je například mrtvý tah nebo dřep, totiž zapojujete naprosto celé tělo, což vede k vyvinutí vnitřní síly a následně snadnějšímu hubnutí. Samozřejmě je dobré to nepřehánět, abyste své tělo příliš nezatěžovali.

Intervalový trénink

Jedním z nejlepších způsobů, jak se můžete zbavit nahromaděných kil, je provádění HIIT, tedy vysoce intenzivního intervalového tréninku. Jedná se o metodu, během které střídáte několik desítek vteřin výbušného cvičení s krátkými pauzami – většinou trénink trvá 10 až 30 minut. Již během této doby však dokážete spálit obrovské množství kalorií, a to mnohdy bez použití činek.

cvičení kliky
Fotografie: Pixabay
Tuk na těle

Unikátní metoda nejrychlejšího hubnutí: Tato geniální domácí finta zrychlí váš metabolismus o 70 %

Plavání pro lepší srdce

Plavání je velmi zdravá aktivita, která vám kromě spálení kil navíc pomůže také zlepšit zdraví srdce, krevního oběhu a flexibilitu celého těla. Jedná se o nenáročné cvičení, které nijak neovlivňuje vaše klouby ani další faktory vedoucí k případným bolestem. Bohatě vám navíc postačí, když strávíte v bazénu zhruba 60 minut třikrát týdně.

Nezapomínejte na jógu

Pokud si chcete udržet dobré zdraví, neměli byste zapomínat ani na jógu, která taktéž podporuje spalování kalorií a navíc má mnoho dalších zdravotních výhod, jako je psychická pohoda, podpora srdečního svalu a snížení bolesti kloubů. Stačí přitom, když začnete navštěvovat lekce alespoň 2krát týdně. Na webu Zdravé Stravování jsme také nedávno psali o obličejové józe, kterou zná každá filmová herečka.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]