Efektivní domácí cviky, díky kterým dosáhnete své vysněné postavy

Fotografie: Freepik

Zavřená fitness centra vás nemusí zastavit na cestě za hezčím a zdravějším tělem. Velmi efektivně a zábavně se dá cvičit doma. Stačí jen mít vybraný vhodný program, kterého se budete držet, a ani nedostatek motivace pro vás nebude problém. Doma může být obtížnější najít si čas a prostor na pravidelné cvičení, ale pokud si to stanovíte za svou prioritu, nemůže se stát, že byste to nezvládli.

Ideální je cvičit dle nějakého videa, které vám dá nejen inspiraci, ale bude vás i motivovat a budete mít jistotu, že cvičíte smysluplně a zdravě. Jedním z oblíbených programů jsou cvičební videa od Svetlany Savichevy, která je maminkou třech dětí, ale na první pohled byste to do ní rozhodně neřekli.

Vypadá naprosto skvěle a v této formě se udržuje díky svému cvičebnímu programu. Pokud chcete následovat její příklad, dejte šanci jejím videům, kde vás naučí mít ze cvičení radost. Toto video má jen dvě minuty, ale získáte v něm inspiraci na celou cvičební lekci

Squat s výpady

Dřepy v kombinaci s výpady pomohou vypracovat svaly nohou a hýždí. Sotva existuje lepší cvičení k posílení a tvarování hýždí. Kromě toho se zvyšuje pružnost těla, zlepšuje se držení těla a nepřetěžuje se páteř ani klouby. Je však nutné cvik provádět správně – proto pečlivě sledujte video ukázku.

  • 20x

Prkno do střechy

Neboli jógový cvik, který se nazývá „pes hlavou dolů“ je velmi užitečným cvikem k procvičení celého těla.  Zlepšuje zásobení těla krví, posílí se srdce, klouby ramen, kotníky a břišní svaly. Provádějte jej ale správně – nezvedejte nohy z podlahy, co nejvíce zvedněte zadek a vytvořte ostrý úhel. Celé tělo by mělo být zpevněné, je důležité nepropadat se hlavně v bedrech.

  • 10x

Most na jedné noze

Přestože jsou do tohoto cvičení primárně zapojeny svaly hýždí a stehen, zátěž jde také na břicho, lýtkové svaly a záda. Správné provedení tohoto cvičení může pomoci zmírnit bolesti dolní části zad.

  • 15x na každou nohu

Zvedání pánve

Opět se zapojují nejen hýždě, ale také boky, břišní svaly a dolní část zad. Zvláštností tohoto cviku je to, že uvolňuje zátěž od kolen, která mohou být přetížena, pokud se často cvičí dřepy. Je to skvělý způsob, jak si vybudovat pevné a kulaté hýždě.

  • 20x

Kliky

Kliky jsou univerzálním cvikem pro muže i ženy. Společně totiž pracují svaly zad, boků, hýždí, hrudníku, paží a ramen. Pokud chcete mít ploché břicho a spálit více kalorií, pak je toto cvičení pro vás.

  • 20x

Zanožování

Toto cvičení pomáhá spalovat tuky na stehnech, což je problémová oblast pro mnoho žen. Když se provádí, dochází k minimálnímu namáhání kloubů, což je samozřejmě skvělé. Pracují všechny části stehna, hýždí a břišních svalů.

  • 15x na každou nohu

Prkno

I když to není snadné cvičení, je velmi užitečné. Prkno dokonale posiluje zádové svaly, formuje správné držení těla a zlepšuje prokrvení páteře.

  • 1 minuta

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]