Obličejová jóga dokáže řešit problémy s vráskami

Obličejová jóga není žádná novinka, určitě už jste o ní něco četli nebo jste zhlédli videa. Vypadá trochu legračně, ale má prokazatelné účinky a může vám ušetřit spoustu peněz za drahé procedury. Obličejová jóga zpevňuje svalstvo ve tváři, stačí jen několik málo minut denně a brzy zaznamenáte změnu. Důležité však je, jako u každého cvičení – poctivé a pravidelné provádění.

Ať už je vaším cílem vyhlazení vrásek na čele, kolem očí, na krku či vypnout kontury tváře, nemusíte se hned chystat do ordinace plastického chirurga. Obličejová jóga vám může ušetřit bolest i peníze. Ale musíte mít vůli a trpělivost.

Na tento druh cvičení nebudete potřebovat víc, než trochu času a klidu. Jednotlivé cviky lze provádět kdykoliv. Při vaření, uklízení, mytí nádobí, při ranním zkrášlování nebo ve výtahu, pokud v něm budete sami. Pro delší sestavy už je lepší najít si čas a klid. Sestava zahrnuje kombinaci cviků, masáže a relaxačních technik, pro uvolnění. Toto obličejové cvičení zvýrazňuje přirozenou krásu, působí jako prevence proti vráskám, vyhlazuje drobné vrásky a pomáhá také k dobrému naladění. Když jste uvolnění, účinky jsou silnější, než když jste vypjatí, stažení. Klíčové je cvičení nepřehánět, neočekávat ihned zázraky a zbytečně si nenatahovat jemné partie, zejména okolí očí a rtů.

Jak obličejová jóga probíhá?

  • Jako u každého cvičení, je nejdůležitější rozehřátí. V první fázi obličejové jógy provádíte některé ásany, které zahřejí a uvolní obličej. Například napodobujete lví řev, otevřením úst doširoka. Vyplazujete jazyk a jiné ásany.

  • Ve druhé fázi přicházejí na řadu cviky (ásany), které modelují a zpevňují obličejové kontury. Většinou se jedná o vyslovování AEIOUY během výdechu.

  • Po rozehřátí a posilování svalů přichází uvolnění. Stažený (křečovitý) obličej umí vykouzlit vrásky i tam, kde ještě nepřišel jejich čas. Proto je důležité zaměřit se na celkové zklidnění, uvolnění.

  • A nyní je tady část, kterou patrně milují všechny ženy – masáž. Doteky a velmi jemný tlak dokáží nastartovat regenerační procesy. Masáž by se měla týkat celého obličeje i krku, pokud jej zahrnujete do svého cvičení.

Teď už stačí nahodit úsměv, který je korunou krásy a výrazem laskavosti. Psychologové tvrdí, že i falešný úsměv umí oklamat mozek, a ten poté vysílá signály pohody. V podstatě cviků a forem cvičení existuje spousty a každý lektor vás naučí něco jiného. Důležité je cítit se dobře a mít ze sebe dobrý pocit.

  • Obličejová jóga zpomaluje stárnutí

  • Omlazující cvičení pro radost

  • Zatočí s vráskami i akné

  • Dostane vás do větší pohody

  • Pomáhá také od bolesti hlavy

  • Pomůže s celkovým zklidněním

Ukázka obličejové jógy

Obrázky: guardienmag, ironlotusyoga.blogspot