Důvody, proč je pro některé ženy těžké zbavit se břišního tuku

Fotografie: Freepik

Shazování přebytečných kil ve snaze odstranit tuk, a tvarování postavy vyžaduje nezměrné množství trpělivosti, odhodlání, vytrvalosti, ale i znalostí. Každá žena touží po dokonalé postavě a břicho a břišní „pneumatiky“ jsou jedny z nejproblémovějších partií, ze kterých přebytečná kila ne a ne zmizet.

Proč nejdou kila dolů?

Samozřejmě, důvodů, proč nemůžeme shodit přebytečná kila jsou tucty, ovšem jsou to právě „maličkosti“, které nám nepřipadají nijak důležité a které nám doopravdy brání ve shazování. Proč tedy nemůžeme shodit kila kolem pasu nebo jdou dolů šnečím tempem? Tady je 7 důvodů, které jste možná přehlédla a které mohou brzdit vaši proměnu.

  • Nejíte vůbec žádné tuky – většina žen si myslí, že když ze své stravy vyloučí jakékoliv tuky, udělají jedině dobře, ovšem takhle naše tělo nefunguje. Naše tělo potřebuje vyváženou stravu, do které patří i mono nenasycené tuky. Ty najdeme například v olivách a olivovém oleji, v oříšcích – arašídy, nebo také v avokádu.
  • Potrpíte si na sladké – všeho moc škodí, a v době, kdy se snažíte zhubnout nadměrná konzumace cukru – především ve formách jako jsou cukrátka, čokoláda, želé – je vaším největším nepřítelem. Zkuste omezit příjem cukrů a kdyby vás doopravdy „honila mlsná“ tak si raději dejte kousek ovoce.
Fotografie: Pixabay
  • Sodovky – přeslazené karbonové nápoje jsou další velkou překážkou, kterou si dost často ani neuvědomujeme, ovšem konzumací takovýchto nápojů jen zpomalujeme naše snahy o získání vysněné postavy a plochého břicha.
  • Necvičíte – zdravá strava sice udělá hodně, ale pro dosažení těch nejlepších výsledků se doporučuje cvičit alespoň dvakrát až třikrát týdně 40 minut.

  • Pivo – ano, my Češi sice jsme známí pro své pivo a lásku k němu, ovšem pokud se chcete zbavit břišního tuku, tomuto nápoji byste se měly vyhýbat.
Fotografie: Pixabay
  • Neměnná dieta – vaše dieta se nemění, jíte pořád dokola ta samá jídla. Zkuste si svůj jídelníček čas od času obměnit nebo obohatit o nové recepty, zeleninu nebo ovoce.
  • Stres – stres je jeden z klíčových faktorů, proč nemůžete shodit. Tělo je neustále ve stavu napětí a ani vy se nemůžete pořádně soustředit na svůj cíl. Proto se první vypořádejte se stresem ve svém životě – procházky nebo jóga jsou doporučovány i experty.
Fotografie: Pixabay

Doporučená cvičení

Mezi doporučená cvičení pro shazování kil patří např. běh, jogging, plavání, skákání přes švihadlo, ovšem obyčejné procházky po parku svižnější chůzí jsou také doporučovány, pokud vás například omezují vaše časové možnosti nebo fyzický stav.


Řekněte ostatním, co si myslíte