Důležité signály, kterými vám vaše tělo sděluje, že je příliš vystresované

Dnes žijeme ve světě plného stresu a starostí. Což vážně ovlivňuje naše zdraví a v mnoha případech vede k poruchám a onemocnění. Potvrzuje se, že stres souvisí s mrtvicí, cukrovkou, hypertenzí a kardiovaskulárními chorobami.

Proto je vhodné, aby se každý snažil zůstat v klidu, často relaxoval, meditoval a trávil všechen volný čas v přírodě a se svými blízkými. Přinášíme vám pár signálů, kterými vám vaše tělo sděluje, že už toho má až příliš. Neberte to prosím na lehkou váhu a udělejte si na sebe a své blízké čas.

Pokožka

Všimli jste si v poslední době nějakých změn na vaší pokožce? Ať už je suchá, šupinatá, máte vyrážky, fleky…může to být způsobeno změnou počasí, nesprávnou stravou, nevhodnou kosmetikou, ale i rozhozenými hormony, což je práce nadměrného stresu. Všímejte si tedy, co tuto změnu mohlo způsobit.

Únava

Cítit se po náročném pracovním dni unavení, je normální. Ale cítit se často unavení bez zjevné příčiny, je patrně důsledek stresu. Stres člověka nutí, aby se cítil unavený, opotřebovaný, sklíčený. Dopřejte si relaxaci, meditujte, odpočívejte.

Změna hmotnosti

V některých případech stres vede ke snižování hmotnosti, ale v jiných je to důvod k přibírání na váze. Jak víme, stres stimuluje tvorbu kortizolu, který je zodpovědný za stabilizaci metabolismu tuků a uhlohydrátů. Pokud máte příliš mnoho tohoto hormonu, budete jíst více a vaše tělo bude spalovat méně kalorií.

Časté nachlazení

Stres může vést ke snížení imunitního systému, důsledkem jsou pak časté záněty, náchylnost na chřipky a nachlazení. Pokud býváte často nemocní, měli byste se pokusit snížit stres a zaměřit se také na vyváženou stravu.

Padání vlasů

V mnoha případech je stres jedním z důvodů nadměrného vypadávání vlasů. Pokud si všimnete, že ztrácíte vlasy více než obvykle, měli byste zvolnit a najít způsob, jak stres minimalizovat, než bude příliš pozdě.

Bolesti hlavy

Všichni víme, že po stresující situaci je bolest hlavy normální. Snažte se vyloučit stres, abyste zabránili častým bolestem hlavy. Bolesti hlavy mohou být samozřejmě také způsobeny něčím jiným, ale sami musíte vědět, zda je stresu ve vašem životě hodně a jestli je to nejpravděpodobnější důvod.

Žaludek a trávení

Stres může způsobit, že budete cítit motýly v žaludku, ale v některých případech to také vede k závažnějším problémům, jako je průjem, žaludeční vředy, alergie na potraviny a syndrom dráždivého tračníku. Snížením stresu se tyto problémy zlepší.

Bolesti, křeče PMS

Pokud máte nepravidelnou, slabou (někdy může úplně vynechat) nebo naopak silnou menstruaci a máte navíc i silné bolesti v podbřišku a jiné nepříjemné příznaky PMS, může za to patrně stres, který rozhodí hormony. Mnoho žen uvedlo, že jakmile minimalizovali stres ve svém životě, upravila se jim i menstruace se všemi příznaky: plačtivost, špatná nálada, křeče. Relaxujte, odpočívejte a na pomoc si vezměte i bylinky.

Obrázky: pixabay.com