Druhá brada zmizí díky několika cvikům i úpravě jídelníčku

Především u lidí trpících nadváhou se může objevovat takzvaná druhá brada. Pokud trápí i vás, ukážeme vám, jak s ní zatočit. Ukážeme vám, jak danou oblast těla správně cvičit i jak se lépe stravovat, aby byla minulostí. Výsledkem bude vaše mnohem větší krása. A co vás zaujme primárně? Jednoduchost daných postupů.

Cvičení hlavou

První cvik, pokud vás trápí druhá brada, je velmi jednoduchý. Nejprve se podávejte směrem nahoru a zakloňte hlavu o 45 stupňů. Potom ji otočte směrem doprava. Následně spodní čelist posuňte směrem dopředu a držte ji v této poloze 10 sekund. Potom vše vraťte do klasické polohy.

Cvičení s balonkem

Použít můžete třeba tenisový míček, nebo různé speciální balonky určené na cvičení. Daný míček umístěte mezi bradu a krk. Dejte hlavu dolů tak, abyste ho drželi jenom v tomto prostoru, bez pomoci rukou. Takto ho zde lehce poválejte. Tento pohyb opakujte dvacetkrát a ž třicetkrát za den.

Natahování krku

Svou hlavu zakloňte asi v úhlu 45 stupňů. Potom lehce otevřete ústa a co nejvíce vyplázněte jazyk, směrem ke stropu. Tím se vám aktivují ty správné svaly. Takto držte danou polohu po dobu 15 vteřin a potom vraťte hlavu do výchozí polohy. Následně opakujte ještě několikrát.

Natahování kůže

I tady vám stačí pouze správně naklánět hlavu. Opět je základem její zaklonění pod úhlem 45 stupňů. Potom se snažte natáhnout horní čelist co nejvíce dopředu, jako byste měli velký předkus. Takto držte po dobu patnácti vteřin a potom vraťte hlavu do výchozí pozice. Postupem času se snažte při této pozici mít ústa dokořán.

Cvičení s jazykem

I toto cvičení pomáhá, když vás trápí druhá brada. Základem je jazyk co nejvíce vystrčit ven a snažit se jím dotknout špičky vašeho nosu. Když dosáhnete maxima, snažte se držet tuto polohu po dobu minimálně dvaceti sekund.

Pomohou také změny ve stravě

Druhá brada nemusí být odstraněna jenom správným cvičením. Dobře pomohou také změny ve stravě. Doporučujeme začít jíst třeba chia semínka, nebo i brusinky. Obojí je dobrým pomocníkem proti tukům, které druhou bradu způsobují.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]