Tato rychlá finta zbaví vaše střeva 98 % toxinů. Jednoduchou očistu doporučují vysloužilí lékaři

Fotografie: Depositphotos

Pokud patříte mezi nešťastníky, které často trápí zažívací potíže, kromě zavedení všech pravidel zdravého životního stylu zkuste pravidelně pít tuto domácí směs pro očistu střev.

Zdravé zažívání je nezbytné pro vaše celkové zdraví, ale i pohodu a každodenní fungování. Jakmile vás trápí zácpa nebo průjem či jiné zažívací potíže, ovlivní to celý váš den. Nejste schopni plnit své každodenní povinnosti a s každým pohybem si intenzivně uvědomujete, že něco není v pořádku. Pročištění tlustého střeva vám může pomoci, abyste se opět cítili v pohodě a příjemně.

Proč je dobrá pravidelná očista střev

Pročištění tlustého střeva se zpravidla provádí z důvodu zácpy nebo čeká-li vás lékařský zákrok, jako je například kolonoskopie. V těchto případech je důležité nastavit vhodný jídelníček a také dostatečný pitný režim. Lékaři se pak soustředí na hydroterapii tlustého střeva, jež se provádí pomocí lékařského zařízení, ne přirozenou cestou, jak uvádí server HealthLine.

Pokud vás však netrápí žádné zdravotní problémy, ale přesto chcete podstupovat pravidelnou očistu střev, nejvhodnější metodou je dodržování zdravého životního stylu, kde je zastoupen pohyb, dostatečný pitný režim, kvalitní spánek a především pestrá strava s vysokým obsahem vlákniny. Způsobů, jak vyčistit tlusté střevo, je však spousta. Jedním z nich je příprava domácí směsi pro odstranění škodlivých látek a toxinů z vašich střev.

Domácí směs k detoxikaci střev

Hromadění toxinů a škodlivých látek ve vašem těle má mnoho nepříznivých následků, jako je rozvoj akné na obličeji, ospalost a ztráta energie po celý den, bolest hlavy, ale také některá vážná onemocnění, například Crohnova nemoc nebo syndrom dráždivého tračníku, jak je uvedeno na webu BudeteZdorovy. Proto dbejte na zdravý životní styl a vše, co k němu patří, popřípadě jednou za čas konzumujte následující směs, jejíž recept je velice jednoduchý a nezabere vám příliš času.

Úspěšná detoxikace těla podpoří funkce celého organismu. Důležitý je i pohyb a dostatek spánku

problémy se zácpou
Fotografie: Freepik

Co budete potřebovat:

  • jablko
  • 1 PL chia semínek
  • 1 PL lněného semínka
  • 1 PL surového organického medu
  • sklenice vody

Postup na přípravu:

Příprava je velice jednoduchá. V podstatě stačí všechny uvedené suroviny hodit do mixéru a spojit dohromady v homogenní směs. Máte hotovo! Důležité je však dávkování. Směs pijte nejlépe každé ráno ještě před jídlem a kávou nebo čajem. Popřípadě můžete zkusit jiné domácí prostředky, které vždy najdete ve své kuchyni, o nichž jsme psali na Zdravém Stravování. Brzy si všimnete pozitivních výsledků. Střeva se zbaví toxického odpadu a dalších škodlivých látek, které zanášejí organismus.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]