Domácí očista střev pro prevenci zácpy. Nejlepší prostředky má každý možnost najít ve své kuchyni

Fotografie: Depositphotos

Zácpa je častý problém trávicího systému. Dochází k ní při zaplavení střeva odpadem a zbytky potravin. Domácí prostředky vyčistí střeva a uleví vám od bolesti.

Lidské střevo je hlavním orgánem trávicího systému. Na stěně střeva dochází k hromadění odpadu a zbytků nestrávené potravy. Je nutné tyto látky z těla odstraňovat pravidelně, aby nedocházelo k problémům trávicího systému, jako je například zácpa. Pokud vás tedy často trápí obtíže s vyprazdňováním, zkuste si vyčistit střeva a předcházet zácpě pomocí následujících metod, říká lékařka Debra Rose Wilson.

Trocha rostlinného nebo olivového oleje

Zácpa může být škodlivější, než si myslíte, ale když si dáte trochu rostlinného nebo olivového oleje, snadno se bolesti žaludku zbavíte. Vše, co potřebujete, je lžíce oleje a lžíce citrónu. Po ranním probuzení vypijte nalačno směs 1 polévkové lžíce oleje a citrónové šťávy. Pak si na chvíli lehněte a pokud je to možné, na břicho si přiložte teplý obklad.

Čerstvá citrónová šťáva

Citrusové plody obsahují hodně kyselin, takže dobře působí při zácpě a čištění střev, odstraňují odpadní látky a vyživují tělo mikroživinami. Potřebujete 1 čerstvý citrón a 1 šálek teplé vody. Vymačkejte šťávu z celého citrónu do teplé vody, dobře promíchejte a vypijte až do dna. Vaše zácpa brzy pomine a bolest zmizí.

Ranní káva proti zácpě

Jednou z výhod milovníků kávy je, že nikdy neznají, co znamená bolest břicha ze zácpy. Zejména ranní káva vyplavuje z vašeho těla zbytečné látky. Měli byste ji však pít s mírou. Zhruba 1–2 šálky denně jsou normální, ale více kávy může mít negativní vliv na vaše tělo i mysl. Ke kávě také pijte dostatek čisté vody.

Pravidelná fyzická aktivita

Nezapomeňte, že pravidelný pohyb je základem dobrého zdraví. Nemusíte být vrcholoví sportovci, ale stačí chodit v průměru 20–30 minut denně. Možná se vám to zdá málo, ale věřte, že pro své tělo v tu chvíli děláte mnoho. Pokud je vaše stolice často suchá a tvrdá a nelze ji kontrolovat příjmem potravy, dodržujte dostatek pohybu.

Gel z aloe vera

Rostlina aloe vera je vysoce prospěšná ve všech formách léčby a péče o krásu. Aby vám pomohla se zácpou, je třeba odříznout list aloe vera v jeho silnější části a vymačkat gel ven. Vezměte asi 2 čajové lžičky gelu a snězte je ráno na lačný žaludek. Můžete i naředit trochou teplé vody. Brzy se vám uleví a vaše střeva budou opět volná.

Fotografie: Pixabay

Prášek do pečiva

Výhody prášku do pečiva nebo jedlé sody jsou dobře známy nejen během pečení, ale i pro úklid domácnosti. Hrají však důležitou roli i v procesu čištění střev a hubnutí. Dobře působí při zácpě. Abyste se jí zbavili, rozpusťte 1 čajovou lžičku jedlé sody ve 1/4 šálku teplé vody a vypijte. Vaše zácpa brzy odezní.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]