Rutinní prohlídka muže odhalila neobvyklý nález. Kuriózní příčina jeho usídlení znepokojila lékaře

Fotografie: Federica Viazzi (AO AL) / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Měla to být rutinní lékařská kontrola tlustého střeva. Když lékaři zavedli kameru do pacientova těla, nevěřili vlastním očím. Usídlil se v něm nevítaný host.

Svět je plný bizarních příběhů, kterých neustále přibývá, a člověku jen zůstává rozum stát, jak se něco takového vůbec může přihodit. Nedávno obletěla internet událost, jíž byli svědky lékaři z Missouri v USA. Pacient ve věku 63 let přišel na běžnou prohlídku tlustého střeva. Z rutinní kontroly se však stal objev, nad nímž zdravotnický personál jen kroutil hlavou. Uvnitř se nacházelo něco, co tam rozhodně nepatřilo.

Bizarní objev uvnitř tlustého střeva

Muž ve věku 63 let byl objednán na běžnou kolonoskopii. Byl již ostříleným pacientem, u mužů jeho věku se vyžaduje pravidelná prohlídka tlustého střeva, aby se vyloučila tolik častá rakovina tlustého střeva a konečníku. Neočekával tedy nic zajímavého. Tentokrát však bylo něco jinak. Jakmile lékaři zavedli kameru do konečníku a postupovali hlouběji, narazili na nevítaného hosta-mouchu.

Matthew Bechtold, vedoucí gastroenterologie na University of Missouri, řekl pro Independent, že společně s dalšími přítomnými lékaři pobídli mouchu k pohybu, byla však mrtvá. Pacient vůbec netušil, jak se hmyz mohl dostat do jeho těla. Před kolonoskopií dodržoval přísnou dietu, jak je zvykem. Před zákrokem pil jen čistou vodu a 2 dny zpět si dal pouze pizzu a salát. Pokud na něčem z toho seděla moucha, vůbec si toho nevšiml.

Matka si myslela, že se miminku na hlavě objevil obyčejný pupínek. Zaskočený lékař ihned nařídil léčbu

Jak se hmyz dostal do pacientových střev?

Pro lékaře je objev záhadou. Jak se mohla moucha dostat do pacientových střev? Muž uvedl, že necítil žádné příznaky, vůbec netušil, jak se hmyz mohl do jeho těla dostat, uvádí Fakt. Pokud by moucha seděla na některém z jídel, které muž před zákrokem snědl, zpravidla by stačila odlétnout, popřípadě by ji zničily žaludeční šťávy a trávicí enzymy. Odborníci však zdůrazňují, že je zde možnost nakladených vajíček na zelenině.

Ve vzácných případech vajíčka nebo larvy much po konzumaci přežijí působení žaludeční kyseliny a ve střevech se vylíhnou. Muž měl nakonec veliké štěstí. Přítomnost much a jejich larev v lidských střevech může být příčinou vzniku střevní mykózy. Je až neskutečné, co všechno může v našem těle sídlit, aniž bychom o tom věděli. Na Zdravém Stravování jsme již psali o ženě, která dlouhých 80 let žila s jehlou zapíchnutou v mozku.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]