Domácí pedikúra v době pandemie koronaviru, kdy není možné chodit do salonu. Odbornice prozradila, jak na to

Fotografie: Getty Images

Jestli rádi pečujete o své nohy, ale nemáte peníze na pravidelnou návštěvu salonu, kde se pedikúra poskytuje, pomohou následující tipy. Zjistěte, jak o své nohy pečovat, protože jsou každý den zatěžovány nejen chůzí, ale také podpatky nebo těsnými botami. Trpí nejen celé nohy, ale také samotné nehty, které potřebují správnou péči, aby vypadaly pořád stejně dobře.

Nejdůležitější je udržet nohy v suchu, aby nedošlo k plísním

Abyste se vyhnuli plísňovým onemocněním, mějte nohy neustále v suchu. Boty byste měli vybírat pouze z přírodních materiálů, měly by být pohodlné a pravidelně je měňte. Není vhodné chodit v jednom páru obuvi několik měsíců každý den. Po koupeli nohy vždy dobře osušte.

Krémy by se měly nanášet pouze na chodidlo, nikoliv mezi prsty – právě tam se často vytvoří plísně. Chodidla si mažte předtím, než vlezete do postele. Můžete použít i speciální ponožky, které udrží vaše povlečení čisté a zjemňují paty.

Důležité je také správně si stříhat nehty. Nedělejte si nehty příliš krásné, protože byste mohli infikovat nehtovou ploténku. Při stříhání neohýbejte nohy. Pomoci může také pravidelná masáž nohou. Můžete navštívit odborníka, nebo si masáž udělat doma pomocí tenisového míčku.

Fotografie: Freepik

Nehet zarostlý do kůže je bolestivý problém

Pokud vám nehet zaroste do kůže, je to velmi bolestivé, zbavíte se toho ale následujícím postupem:

  • Napařte si nohy v teplé vodě s jedlou sodou po dobu 15-20 minut
  • Poté zkuste nehet vypáčit pomocí zubní nitě, pohybujte jím v opačném směru

Tento postup může být bolestivý, raději si předtím namažte místo antiseptikem a poté ho zakryjte náplastí. Proceduru opakujte každý den, dokud zarostlý nehet nepřestane bolet. Jestliže to nezabere, může dojít k infekci a je potřeba vyhledat lékaře.

Důležité je umět používat pemzu. Spousta lidí dělá chybu, když si pemzou třou mokré nohy. Pilník společně s pemzou se přitom mají používat, když máte nohy suché. Pokud máte mokré nohy, problematické oblasti jsou hůře vidět. Navíc se více otevírají póry pokožky, což znamená, že se rozšíří praskliny nebo škrábance na nohou.

Pomohou i speciální koupele nejen pro nohy

Jestli chcete mít krásné nohy, zkusit můžete bylinné koupele společně se sodou nebo éterickými oleji. Stačí se jednou týdně na 15-20 naložit do teplé vody a po několika koupelích uvidíte, že jsou vaše nohy zdravější, krásnější a hebčí. Při napařování nohy nezapomeňte důkladně otřít a odstranit ztvrdlou pokožku.

Použít můžete éterické oleje, které působí do hloubky, navíc se vám nohy nebudou lepit jako po balzámu nebo jiné pleťové vodě. Navíc olej zmírňuje záněty a zvlhčuje pokožku. Poté, co se olej dobře vstřebá, můžete na nehty použít lak.

Častým pocením nohou trpí nejen muži, ale také ženy. Mohou za to umělé materiály, ze kterých jsou vyráběny boty, ale také nevhodné ponožky nebo dokonce špatná strava. Při odstraňování přebytečné vlhkosti pomůže kukuřičný škrob. Také si namáčejte nohy do teplé, slané vody každý den po dobu 14 dní. Koupele v octu také pomohou vysušit pokožku a zbaví vás infekce.


Řekněte ostatním, co si myslíte