Efektivní způsoby, jak se nadobro zbavit nevzhledných chloupků na obličeji

Fotografie: Freepik

Krásná a hladká pokožka je snem každé ženy. Ne každá ale má to štěstí, aby se nemusela o pleť starat. Jestli se chcete zbavit tmavých chloupků nad rty nebo na bradě, existují účinné domácí postupy.

Dřív, než půjdete do obchodu nakoupit drahé kosmetické prostředky a podstoupíte procedury, zkuste zabrousit doma ve spíži, kde najdete také přísady, které pomohou v odstraňování nežádoucích chloupků.

Fotografie: Freepik

Vyrobte si domácí masku nebo použijte peroxid vodíku

Pomocí jednoduché masky můžete snadno chloupky na obličeji odstranit. Budete potřebovat:

  • Lžíci želatiny
  • Lžíci mléka
  • Jedno rajče

Rajčata rozmixujte v mixéru a přeceďte pomocí plátna nebo síta, abych zůstal ještě čistý džus. Smíchejte lžíci šťávy s ostatními přísadami a směs dejte do vodní lázně, dokud se nerozpustí želatina. Míchejte směs do hladka a poté štětcem naneste na celý obličej, kromě oblasti kolem očí. Až maska uschne, sundejte ji z obličeje, umyjte teplou vodou a pokožku namažte krémem. Tuto masku můžete opakovat několikrát týdně.

Peroxid vodíku pomáhá ztenčit a zesvětlit chloupky, ale nesmí jich na obličeji být mnoho. Nejvhodnější koncentrace peroxidu je 6 – 9 %. Můžete ho použít třemi způsoby. Nejdříve namočte tampon do výrobku a naneste na chloupky, nechte půl hodiny působit a poté umyjte vodou. Druhý způsob je smíchání 50 ml peroxidu s pěti kapkami amoniaku a lžičkou tekutého mýdla. Směs dejte na obličej a vyčkejte 15 minut, poté umyjte vývarem z heřmánku.

Následující recept je vhodný pro osoby s citlivou pletí

Smíchejte lžíci 3 % peroxidu se lžící tekutého mýdla a půl lžičkou jedlé sody. Hmotu naneste na tampon a poté na vlasy, nechte dvacet minut působit a umyjte teplou vodou. Pokud máte citlivou pokožku, používejte peroxid jako mono-prostředek a použijte ho maximálně jednou týdně.

Soda činí chloupky tenčími a lehčími. Stačí smíchat lžíci jedlé sody s jednou tabletou hydroperitu, směs zředit teplou vodou a nanášet na pokožku a počkat dvacet minut. Zbytky směsi odstraňte pomocí vatového tamponu a umyjte teplou vodou. Směs můžete na obličej použít několikrát týdně. Jód je lék, který zpomalí růst chloupků, ale také je vede k jejich vypadávání. Smíchejte 2 ml jódu s 35 ml 70 % lékařského alkoholu, 3 ml amoniaku a 3 ml ricinového oleje. Nádoby musí být skleněná a s víčkem. Nechte zavřené asi 4 hodiny a směs poté naneste na chloupky vatovým tamponem. Proceduru můžete provádět až dvakrát denně po dobu dvou týdnů, poté by měla být týdenní pauza.

Citron s medem je kombinace, která je známá mnoha ženám. Slouží nejen k zesvětlení chloupků, ale čistí pokožku a med ji navíc zvlhčuje. Smíchejte med a citronovou šťávu ve stejném poměru a krouživými pohyby masírujte pokožku po dobu 15 minut. Postupujte v opačném směru růstu chloupků. Zbytek směsi opláchněte vodou a můžete na pleť nanést zvlhčovače. Masku si dopřejte až třikrát týdně.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]