Domácí prostředky k boji proti křehkým nehtům. Už nikdy nebudou vadou na vaší kráse

Fotografie: Freepik

Problém křehkých nehtů rozhodně netrápí jen vás. Mnoho lidí trápí měkké, třepivé a nepříliš hezky vypadající nehty a nevědí si s nimi rady. Znamená to, že pravděpodobně nedodržujete zásady zdravého stravování, protože vám chybí některé důležití živiny a vitamíny.

Právě na nehtech se nekvalitní strava, stres, nebo vlivy znečištěného prostředí projeví velmi rychle. Zjistěte, jak se s křehkými nehty vypořádat a co pro ně můžete udělat.

Stav nehtů je dán z velké části zásoby keratinu. Je to látka, která hraje velmi důležitou úlohu v kvalitě nehtů. Pokud jej máme nedostatek, naše nehty jsou třepivé, lámavé a nevzhledné. Mezi hlavní příčiny křehkých nehtů může patřit i nedostatečná strava – může jít o nedostatek křemíku, zinku, draslíku, vápníku, železa nebo některých vitamínů ze skupiny B.

Nezřídka je na vině také špatná péče o ruce, příliš dlouhé máčení rukou ve vodě, nebo používání nevhodných a agresivních laků na nehty. Vyzkoušejte tyto domácí triky, které vaše nehty posílí a dodají jim krásu.

Ricinový olej

Jedním ze způsobů domácí léčby je použití ricinového oleje. Je to lék, jehož síla se dá využít nejen na vlasy, ale také na poškozené nehty. Ricinový olej by se měl vtírat do nehtového lůžka a kutikuly kolem nehtů dvakrát denně.

Olivový olej

Mezi další domácí léky, které zabraňují lámání nehtů, patří koupel v olivovém oleji s kapkou citronu. Jak ji připravit? Do lehce ohřátého olivového oleje přidejte trochu citronové šťávy.

Fotografie: Pixabay

Poté si do ní na několik minut naložte ruce a odpočívejte. Následně ruce jemně osušte a zbytek oleje nechte vsáknout do pokožky. Díky tomuto ošetření budou naše nehty posíleny a budou odolnější před poškozením.

Jablečný ocet

Dalším způsobem, jak se vypořádat s křehkými nehty, je použití jablečného octa. Ten je bohatý na živiny jako je vápník, železo, draslík a hořčík. Jak na to? Je potřeba smíchat stejné množství octa a vody. Do této lázně si ponořte ruce a chvíli nechte působit. Nehty budou následně silnější a pevnější. Jablečný ocet také účinně bojuje proti infekcím nehtů.

Tea tree olej

Tento účinný lék se postará nejen o vaši pleť, ale prospěje i nehtům. Jak postupovat? Smíchejte půl lžičky vitaminu E s několika kapkami tea tree oleje.

Připravenou směs vtírejte do každého nehtu a několik minut jemně masírujte. Po několika minutách směs opláchněte a otřete si ruce. Tuto léčbu opakujte dvakrát denně po dobu jednoho měsíce.

Lněné semínko

Lněné semínko je skvělým a účinným posilovačem nehtového lůžka. Nalijte půl litru horké vody do dvou polévkových lžící lněného semínka a nechte jej několik minut provařit, poté nechte vychladnout a do této směsi si nehty asi na 20 minut ponořte. Tento typ ošetření posiluje nehet i jeho okolí a regeneruje poškozené ruce.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]