Epsomská terapie chodidel: Odumřelým kožním buňkám i plísním odzvoní

Fotografie: Depositphotos

Trápí-li vás bolest nohou nebo infekce či stres, stále více populárním „lékem“ je lázeň s přídavkem Epsomské soli. K léčbě od lékaře tak můžete přidat účinnou přírodní metodu.

Koupele s Epsomskou solí vašim nohám nabízejí mnoho výhod. Mohou pomoci zmírnit bolest, vyřešit problém s odlupováním kůže nebo léčit plísňové infekce. Kromě snížení příznaků bolesti a podpory hojení lze Epsomskou sůl rozpustit v teplé vodě, aby zmírnila bolest při dně, odstranila zápach chodidel a pomohla léčit infekci, říká doktorka Debra Sullivan.

Co je Epsomská sůl a jak se používá?

Epsomská sůl je sloučenina síranu hořečnatého na rozdíl od stolní soli sodné. Epsomská sůl se používá již stovky let jako léčivý prostředek a nástroj pro zmírnění bolesti. Dnes se nejčastěji přidává do horkých koupelí a lázní na nohy, aby se docílilo snížení stresu. Hořčík obsažený v Epsomské soli se kůží vstřebává jen minimálně a zatím neexistují žádné vědecké důkazy, které by prokazovaly, že skutečně zvyšuje hladinu hořčíku v těle.

Chcete-li si připravit lázeň pro nohy s Epsomskou solí, postupujte podle jednoduchých kroků.

  • Naplňte vanu nebo lavor teplou vodou, abyste mohli ponořit obě chodidla.
  • Do teplé vody přidejte 1/2 šálku Epsomské soli.
  • Namáčejte si nohy na 30 až 60 minut 2× týdně.
  • Pro posílení aromaterapie zvažte přidání několika kapek zředěného levandulového, mátového nebo eukalyptového esenciálního oleje.
  • Po koupeli nohy řádně osušte a hydratujte.

Léčba plísňové infekce

Epsomská sůl se používá k léčbě ran a infekcí, ale s jejím množstvím buďte opatrní, protože by také mohla ránu podráždit. I když se samozřejmě nejedná o primární léčbu infekce, Epsomská sůl může být použita k vytažení infekce a změkčení pokožky, aby se zvýšily účinky léků předepsaných lékařem.

Fotografie: Depositphotos

Exfoliace odumřelých kožních buněk

Epsomská sůl může být použita jako exfoliant ke změkčení hrubých, popraskaných nohou. Spolu s namáčením chodidel si do pokožky vmasírujte hrst Epsomské soli pro další povzbuzení. Vytvoříte si tak přírodní peeling, který vás zbaví odumřelých kožních buněk a zanechá vaše chodidla krásně hladká.

Porazte plíseň na nohou a nehtech téměř okamžitě. Pomohou suroviny, které máte běžně v kuchyni

Úleva od bolesti

Epsomská sůl užívaná perorálně odstraňuje toxiny z těla, které mohou způsobit podráždění, zánět a bolest těla. Pokud vás bolí nohy nebo trápí kuří oka, pravidelně si nohy namáčejte do lázně s Epsomskou solí, abyste zmírnili bolest.

Zdroj: Healthline