Domácí kosmetický salon v době koronaviru. Jedlá soda jako pomocník v péči o pleť

Fotografie: Freepik

Věděla jste, že jedlá soda má mnohostranné využití nejen v domácnosti, ale i v kosmetice? Použít ji můžete například pro přípravu pleťové masky, která vaši pleť vyčistí, rozzáří, vyživí a připraví na další péči. Zavřené kosmetické salony a zvýšená míra každodenního stresu nijak nepomáhají stavu naší pleti, spíše naopak.

Udělejte si čas na péči o sebe a relaxujte s pleťovou maskou z jedlé sody třeba ve vaně nebo při čtení. Uvidíte, že se vám investovaný čas vyplatí a vy budete mít nejen krásnější pleť, ale také lepší náladu.

Výhody domácí kosmetiky a účinky jedlé sody na pleť

Přírodní a doma vyráběná kosmetika se těší čím dál větší oblibě. Její použití je šetrné, jednoduché a levné, navíc ingredience má většinou každý při ruce. Pleťová maska z jedlé sody se hodí převážně pro smíšenou a mastnou pleť, u citlivé a suché pleti doporučujeme nejprve vyzkoušet na malé ploše, aby se předešlo případnému zčervenání.

Jedlá soda je lehce abrazivní, maska tedy působí do jisté míry i jako peeling, který odstraní suchou kůži, vyčistí póry a bojuje proti akné i drobným vráskám. Med obsahuje zvláčňující minerální látky pro omlazení pleti a působí antibakteriálně, citronová šťáva pomáhá proti přebytečnému mazu. Jste připravena to s námi vyzkoušet?

Fotografie: Pixabay

Návod na pleťovou masku z jedlé sody a medu krok za krokem

Pokud jste se rozhodla pleťovou masku z jedlé sody vyzkoušet, pro její přípravu budete potřebovat:

  • 3-4 lžíce jedlé sody,
  • minerální vodu,
  • 1 lžíci medu,
  • 1 lžíci aloe vera nebo organického olivového oleje,
  • 1/2 lžíce citronové šťávy, pokud máte mastnou pleť,
  • skleněnou nebo porcelánovou misku.

Začněte tím, že do skleněné misky nasypete jedlou sodu, poté pomalu a po malých částech přilévejte minerální vodu a průběžně míchejte, aby vám vznikla hmota konzistence pasty. Poté přidejte med, šťávu z aloe vera nebo olivový olej, případně i šťávu z citronu. Míchejte tak dlouho, než získáte kompaktní hmotu. Hotovo!

Při aplikace dbejte na dodržování hygieny a nezapomeňte na závěrečné použití krému

Když je vaše maska ​​připravená k použití, rovnoměrně si ji rozetřete po celém obličeji. Vyhněte se však oblasti očí. Nechejte ji působit 5-10 minut a poté opláchněte čistou vodou. Samozřejmostí je nanášet vždy čistýma rukama na vyčištěný obličej, v opačném případě hrozí zanesení pórů a vznik pupínků.

Po odstranění masky použijte váš oblíbený hydratační krém. Už po první aplikaci uvidíte, že je pleť jemná, vypnutá, čistá a vyživená. Pro dosažení maximálních výsledků doporučujeme aplikovat masku jednou až dvakrát týdně. Masku si připravujte vždycky čerstvou, nedoporučujeme ani její uchovávání v chladničce.

Pokud se vám experimentování s jedlou sodou zalíbilo, můžete zkusit výrobu domácího deodorantu ze sody, nebo dokonce mytí vlasů za pomoci tohoto univerzálního zázraku.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]