Krása netradiční cestou. Pleti prospěje nejen mrkvová maska

Fotografie: Pixabay

Snem každé ženy je krása a udržet si co nejdéle mladistvý vzhled. Některé ženy z tohoto důvodu chodí pravidelně do kosmetických salonů, jiné dávají přednost péči doma. Využívají k tomu nejen nejrůznějších kupovaných kosmetických produktů, ale také si některé z osvědčených doma samy vyrábějí, většinou za pomoci jednoduchých přírodních surovin.

Oblíbenými domácími procedurami jsou nejrůznější masky. Dnes vám přinášíme několik tipů, které účinně pomáhají pomalovat proces stárnutí a zároveň navracejí pleti její pružnost a hebkost.

Mrkvová maska

Mrkev jako taková obsahuje velké množství antioxidantů, které mají mnoho pozitivních účinků na lidský organismus, jedním z nich je i zabraňování procesu stárnutí naší kůže. Jinými slovy mrkev je vynikajícím prostředkem proti vráskám. Příprava této mrkvové masky je velmi jednoduchá. Stačí do mixéru vložit jednu mrkev a dvě deci vody. Ke dvěma polévkovým lžícím této rozmixované směsi poté přimíchejte jednu lžíci jogurtu nebo kefíru a totéž množství kukuřičného škrobu, následně důkladně promíchejte. Poté naneste masku na kůži a nechte působit přibližně čtvrt hodiny. Po uplynutí této doby pleť omyjte teplou vodou a naneste mandlový olej nebo jojobový olej.

Mléčné tonikum

Mléčné výrobky obsahují takzvané alfa hydroxidy, speciální typ kyselin, které pomáhají eliminovat odumřelé buňky a zároveň stimulují produkci kolagenu. Pravidelné používání mléka na pleť tak vede k redukci vrásek. Aplikace je velmi snadná, stačí v mléce namočit bavlněný ubrousek a přiložit ho na čistou pokožku. Po uplynutí deseti až patnácti minut pokožku opláchněte studenou vodou.

Damiánový čaj

Rostlina damiána je známá především svými afrodiziakálními účinky. Nejnovější studie ale potvrdily, že pravidelná konzumace damiánového čaje má pozitivní vliv také na nejrůznější kosmetické problémy, především stárnutí kůže a tvorbu vrásek.

Fotografie: Pixabay, The Herb Sheb

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]