Nejúčinnější způsoby, jak se zbavit suché kůže na patách. Návštěvy pedikérky již nebudou třeba

Fotografie: Freepik

Pokud si přejete mít kůži na nohou dokonale hladkou, nemusíte k odstranění mozolů ani tvrdé kůže používat drahé kosmetické prostředky. Spoustu těch nejlevnějších už budete mít doma.

Aspirin

Rozdrťte šest tablet aspirinu a přidejte k nim lžíci citronové šťávy a vody. Ingredience dobře promíchejte, dokud nezískáte hladkou směs. Naneste ho na nohy a zabalte do plastového sáčku. Obalte ručníkem. Po půl hodině si nohy opláchněte teplou vodou a odumřenou pokožku odstraňte pilníkem na nehty nebo pemzou. Doporučujeme tento postup opakovat dvakrát týdně. Výsledků si všimnete už po prvním použití!

Jablečný ocet

Navlhčete houbu jablečným octem a naneste na kuří oka. Tuto oblast zakryjte látkou nebo ručníkem a nechte působit přes noc. Následující den naneste zvlhčující krém na dokončení procedury.

Fotografie: Pixabay

Heřmánkový čaj

Pro zjemnění drsné pokožky doporučujeme namočit nohy do lavoru s horkou vodou a čtyřmi heřmánkovými čajovými sáčky. Po půlhodině odstraňte odumřelou pokožku pemzou.

Prášek do pečiva

Postup je podobný těm, které jsme popsali výše. Dejte tři lžíce jedlé sody do misky s horkou vodou a ponořte do ní nohy na 10 minut. Jedlá soda je velmi účinná při odstraňování odumřelé kůže díky svým exfoliačním vlastnostem. Ke zlepšení jejího účinku lze použít pemzu.

Fotografie: Pixabay

Hydratační krém a vazelína

Nejprve nohy změkčete tak, že je namočíte v teplé vodě (bez mýdla). Tím zabráníte odstranění přírodních olejů z pokožky a jejímu vysušení. Poté odstraňujte kuří oka pemzou a následně vmasírujte hydratační krém. Po vyjmutí chodidel z vody je vhodné si nohy masírovat tři minuty mastí na bázi oleje (vazelínou). Poté naneste na kuří oka vazelínu a obujte si ponožky. Následujícího rána si umyjte nohy teplou vodou a jemným mýdlem.

Med, cukr a citron

Z těchto tří ingrediencí si připravte peeling a použijte ji na problémová místa vašich chodidel. Poté naneste speciální zvlhčující krém na tělo nebo nohy. Nohy zabalte do plastového sáčku a ručníku. Nechte působit 20 minut.

Olivový olej nebo vazelína

Namočte nohy do nádoby s teplou vodou na 20 minut. Osušte si nohy a použijte pemzu k odstranění mrtvé pokožky. Poté naneste na obě nohy olivový olej nebo vazelínu a obujte si ponožky. Pro dosažení nejlepších výsledků můžete ponožky nechat přes noc.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]