Viditelná redukce vrásek bez drastických zákroků. Poradí si s nimi i aloe vera a masáž

Fotografie: Depositphotos

Boj s vráskami je častým tématem v péči o pleť. Mnoho lidí hledá účinné a bezpečné metody, jak zpomalit proces stárnutí pokožky. Ideální je vsadit na přírodní prostředky.

Vrásky jsou přirozenou součástí procesu stárnutí pokožky a mohou se objevit v důsledku expozice slunci, genetických faktorů, kouření, špatné stravy a dalších vnějších či vnitřních faktorů, jak uvedla lékařka Cynthia Cobb. I když je nemožné zastavit proces stárnutí pokožky, existuje řada přírodních metod, které mohou pomoci minimalizovat výskyt vrásek. Tyto metody zahrnují podle doktorky Cobb použití přírodních olejů, antioxidantů, masáží a dalších technik, jež podporují zdraví pokožky a stimulují její obnovu.

Přírodní oleje a výtažky

Přírodní oleje, jako je jojobový, mandlový, avokádový či růžový olej, jsou dle doktorky Debry Rose Wilson bohaté na vitamíny, minerály a mastné kyseliny, které hydratují a vyživují pokožku. Vědci dále uvádějí, že přírodní výtažky z rostlin, jako je aloe vera, zelený čaj a rozmarýn, jsou také známé svými antioxidačními vlastnostmi a mohou chránit pokožku před volnými radikály a podporovat její regeneraci. Studie z roku 2015 uvádí, že aplikace gelu z aloe na pokožku výrazně snížila výskyt vrásek a také přidala kolagen a hydrataci.

Stařecké skvrny mají své přemožitele, které lze využít z pohodlí domova. Jde i o citron nebo jablečný ocet

Antioxidanty ve stravě

Strava bohatá na antioxidanty, jako jsou vitamín C, vitamín E, beta-karoten a flavonoidy, může podle odborníků pomoci ochránit pokožku před poškozením způsobeným volnými radikály a stimulovat produkci kolagenu, což je důležité pro pružnost a pevnost pokožky.

Maska na obličej
Fotografie: Freepik

Masáže a cvičení obličejových svalů

Masáže a cvičení obličejových svalů mohou dle studie francouzských a amerických vědců pomoci zlepšit průtok krve, stimulovat tvorbu kolagenu a elastinu a zpevnit svaly obličeje, což může vést k redukci vrásek a zlepšení tvaru obličeje. Nedávno jsme vás v našem článku na webu ZdravéStravování informovali o tom, jak provádět obličejovou jógu. Vyzkoušejte ji ještě dnes a brzy uvidíte rozdíl.

Ochrana před slunečním zářením

Sluneční záření je pak dle doktorky Cobb jedním z hlavních faktorů vedoucích k předčasnému stárnutí pokožky a tvorbě vrásek. Používání opalovacího krému s vysokým SPF (doporučuje se 50), nošení klobouků a oděvů chránících pokožku a vyhýbání se přímému slunečnímu záření může pomoci ochránit pokožku a snížit riziko vrásek.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]