Krásně tvarované oblé hýždě jsou snem snad každé ženy. Lze toho docílit pomocí jednoduché cvičení

Fotografie: Depositphotos

Jednou z částí ženského těla, na které pánové rádi hodí okem, jsou hýždě. I proto se tak velké množství žen snaží posílit své pozadí cvičením, aby docílily žádoucího vzhledu.

Velký hýžďový sval je největším svalem na lidském těle. Udržuje tělo vzpřímené při předkloněném trupu, protože narovnává kyčelní klouby. Pak také při chůzi a běhu napíná nohu. V poloze vsedě na sebe hýždě přenášejí z nohou hmotnost horní části těla. Je tedy zřejmé, chceme-li mít pěkný zadek, bude třeba posílit svaly na hýždích. Svou roli sehrává také tuk, který je na nich umístěný, říká fyzioterapeut Daniel Bubnis.

Jak posílit zadek

Ochablé hýždě nejsou zrovna tím, po čem ženy touží. Chlubit se jimi není možné. Posílit je pomůže pouze cvičení, případně vhodně zvolené stahující prádlo nebo správný střih kalhot. I když je cvičení cestou trnitou, jeho výsledek je déletrvající. Ideálním cvikem na posílení hýždí jsou dřepy. Je však třeba je cvičit s rozkročením na šířku ramen a nezvedat při nich plosky nohou do výšky.

Jaké další cviky hýždě vytvarují

  • Dřepy s kopem: Postavte se rovně, ruce sepněte před hrudníkem. Nohy jsou od sebe na šířku ramen. Pak jděte do podřepu a při návratu zpět pravou nohou unožte do strany. Cvik poté opakujte s levou nohou.

  • Zvedání hýždí: Nyní se položte na gymnastickou podložku, případně na měkkou deku. Nohy pokrčte v kolenou, chodidly se opírejte o podložku. Začněte zvedat hýždě od podložky, v pozici vytrvejte 2 sekundy a vraťte se zpátky. Toto opakujte 25krát.
Fotografie: Pexels
  • Pulzní dřepy: Dřepy jsou na hýždě velmi dobrým cvičením. Výhodou je, že cvičení s dřepy je více variant. Postavte se rovně, ruce sepněte před hrudníkem, nohy jsou od sebe na šířku ramen. Jděte do dřepu, až budou stehna rovnoběžná s podlahou. Pak se vraťte zpět a cvik opakujte 25krát.
  • Škeble: Teď si zacvičíte cvik, který vypadá, jako když se škeble otvírá. Lehněte si na gymnastickou podložku na bok. Nohy pokrčte, hlavu podložte rukou. Budete zvedat pokrčené koleno a vracet ho zase zpět. Opakujte 25krát.
  • Zvedání nohou: Na gymnastické podložce se opřete o natažené ruce a pokrčená kolena. Pak zanožíte levou nohu a budete s ní kmitat. Totéž uděláte s pravou nohou. Opakujte 25krát pro každou nohu.

Zdroj: Healthline