Jednoduché cviky, díky kterým budete mít zpevněné a krásně vytvarované břicho

Fotografie: Freepik

Vrhli jste se na změnu jídelníčku a rádi byste zpevnili a vytvarovali tělo? To ale jistě není žádný problém, tyto cviky na břicho vám pomohou.

Pokud sníte o pekáči buchet na břiše, dopřejte si intenzivní a velmi efektivní cvičení, které do léta vaše tělo vypracuje k dokonalosti. A jestliže jste již změnili stravu, mělo by vám jít hubnutí od ruky. Na druhou stranu je také třeba brát zřetel na to, kdy cvičíte, a jak se cítíte. Nikdy necvičte ve stresu, protože cvičení nevnímáte tak, jak byste měli a cvičení není provedeno správně.

Efektivní cviky

Také bychom rádi poznamenali, že správná technika cviku je důležitá. Při cvičení myslete na to, že je potřeba dýchat tak, abyste při výdechu zatnuli svaly na břiše. Také vnímejte své pocity při cvičení. Ze začátku doporučujeme cvičit například tři série po patnácti, tak si vaše svaly zvyknout a budou mít čas na relaxaci.

Zvedání hlavy

První cvik je velmi jednoduchý – lehněte si na záda a dejte ruce za hlavu, chyťte si hlavu dlaněmi a zvedněte hlavu nad prsa. I lopatky se musejí odlepit od země. Ale pozor, pánev nechte stále na podlaze, ta se zvedat nesmí. Opakujte sedmkrát, a pokud je těžké udržet ruce za hlavou, je možné je natáhnout podél těla.

Fotografie: Freepik

Prkno

Jedná se o jednoduchý cvik, který je v dnešní době velmi moderní. Nyní si nebudete lehat na záda, ale prozatím na břicho. Lehněte si a zvedněte se na loktech a prstech na nohou. Z těla vytvoříte takzvané prkno. V této pozici vydržte co nejdéle. Cvičení si lze mírně ztížit například tím, že budete ohýbat nohu v koleni a přisunete ji k bradě.

Boční prkno

Zaujměte pozici výše zmíněného prkna. Nyní své tělo natočte tak, abyste byli na boku a držel vás pouze jeden loket a strana chodidla. Také vydržte co nejdéle. Z počátku bude tento cvik složitý, ale postupně vám tělo dovolí cvik provádět déle.

Kolo

Lehněte si na záda a ruce dejte podél těla, i nohy jsou narovnané. Nyní dejte ruce za hlavu, jako u cvičení jedna. Mírně a pomalu zvedejte hlavu, ramena a krk. Nyní zvedněte kolena a nohy ohněte do pravého úhlu. Ohněte se tak, aby se levý loket dotknul pravého kolene, poté pravý loket levého kolene. Takto imitujete pohyb na kole, ale i s horní částí těla.

Fotografie: Freepik

Sedy lehy

Tento cvik je velmi známý. Lehněte si na záda a nohy mějte natažené u sebe. Nyní zvedejte horní část těla do sedu a zase pomalu vraťte do výchozí pozice. Opakujte alespoň desetkrát. Pokud se nezvednete, je tento cvik pro vás těžký, můžete natáhnout ruce před sebe a jen kmitat horní částí těla, nemusíte jít až do pozice sedu.

Prkno trochu jinak

Zaujměte pozici prkna na boku. Druhou ruku, ta která není na podlaze, dejte na hlavu a půlkou těla se sehněte, aby se loket dotknul prstů ruky, která vás podepírá. Hýždě a nohy musejí zůstat stále ve výchozí pozici. Trénujte přibližně půl minuty a potom strany vyměňte.

Rotující prkno

Zaujměte pozici prkna, to je na lokty a opřít se o prsty nohou. Nyní vytočte hýždě a horní část těla na jednu stranu. Opakujte následně s druhou stranou. Pozor, lopatky musejí zůstat stále nehybné.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]