Povislé kůže se dá snadno zbavit i bez chirurgických zákroků. Pomohou i bílkoviny a zpevňující krémy

Fotografie: Depositphotos

Podařilo se vám zhubnout, ale stále se nedostavuje ztracené sebevědomí. Důvodem je povislá kůže. Ovšem i s tou je možné něco udělat, a to pomocí několika metod.

Ať už vás trápí povislá kůže z jakéhokoli důvodu, je možné ji dle Cynthie Cobb opět zpevnit pomocí několika prostředků, včetně cvičení a vhodné kosmetiky. Pomoci mohou i chirurgické postupy, záleží na vás, pro jaký druh pomoci se rozhodnete. Volná kůže může být pro člověka velice frustrující a mít velký dopad na jeho sebevědomí. Pokuste se ji tedy zvládnout prostřednictvím těchto metod. Sami poznáte, co vám vyhovuje nejvíce.

Příčiny povislé kůže

Kůže je velice elastická, dokáže se snadno natáhnout a opět stáhnout. Jakmile však tuto schopnost ztratí, začne ochabovat a vy máte co dočinění s povadlou kůží, vysvětluje dále Cynthia Cobb. Objevit se může téměř kdekoli na těle. Běžně na očních víčkách, čelistech, bradě, hrdle, pažích a břiše. Mezi hlavní příčiny patří:

  • přirozený proces stárnutí,
  • vystavení UV záření,
  • ztráta tělesné hmotnosti,
  • těhotenství,
  • Ehlers-Danlosův syndrom.

S konzumací vajec jsou spojena tato rizika, která většina lidí podceňuje. Vyhněte se těmto následkům

Zpevňující krémy

Pokud se trápíte s povislou kůží, ale raději byste se vyhnuli lékařským procedurám, existuje několik možností, jak si pomoci doma. Jednou z nich jsou například zpevňující krémy. Zaměřte se především na ty, které obsahují retinoidy, radí server Healthline. Retinoidy jsou chemické deriváty vitamínu A a zvyšují hojné množení, zrání a výměnu kožních buněk.

silový trénink
Fotografie: Pexels

Budování svalové hmoty

Budete-li cvičit silové tréninky, budete si budovat více svalové hmoty, která pomůže snížit vzhled povadlé kůže, zvláště pokud byla způsobena ztrátou přebytečné hmotnosti, dokládají také studie. Tuk po dlouhou dobu napínal vaši pokožku, nyní jste se ho zbavili a vaši kůži nemá co držet. Tuk tedy nahraďte svalovou hmotou. Ta opět napne pokožku a vy tak vyřešíte problém i s volnou kůží. O některých formách cvičení pro redukci povislé kůže jsme již psali na ZdravémStravování. Pokud bylo důvodem těhotenství, před cvičením se poraďte se svým lékařem.

Vyvážená strava a dostatečná hydratace

Konzumujte nezbytné živiny a zůstávejte dostatečně hydratovaní. Jezte potraviny, které jsou důležité pro tvorbu kolagenu a dalších složek nezbytných pro získání a udržení zdravé, pevné pokožky, jak uvádí Grant Tinsley. Zapojte do své stravy více:

  • bílkovin,
  • vitamínu C,
  • omega-3 mastných kyselin,
  • čisté pitné vody.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]