Ve středověku mu říkali tekuté zlato. Připravte si nápoj, který má unikátní detoxikační schopnosti

Fotografie: Depositphotos

V přírodě najdete mnoho zdravých potravin, které mají pozitivní vliv na lidský organismus. Rozhodně mezi ně musíme počítat citron a olivový olej.

Zdravý životní styl je často používaným souslovím, které se na nás hrne z různých stran a i z médií. Možná je tomu tak i proto, že na vzestupu je epidemie obezity. Ta má bohužel na člověka neblahý vliv, protože stojí za vznikem civilizačních nemocí. Chcete-li žít zdravěji, měli byste do svého jídelníčku zařadit mimo jiné i citron a olivový olej. Získáte z toho jen samé benefity, říká lékařka Helen West.

Citronová šťáva pomáhá v boji proti infekcím

Pro nás je citron již běžným citrusovým ovocem, které kdykoliv najdete na pultech obchodů. Když tomu tak ale nebývalo, zejména v dávné minulosti, trpěli lidé často kurdějemi. A také se jim hůře bojovalo s infekcemi. Citron je bohatý na vitamín C a je zdrojem draslíku, vápníku, hořčíku, železa, zinku a fosforu. Jeho užitek oceníte především ve spojení s olivovým olejem.

Fotografie: Pixabay

Olivový olej znali už ve starověku

O olivovém oleji se píše již v Bibli a předpokládá se, že se využíval již ve 4. tisíciletí př. n. l. Najdete v něm především vitamíny E a A, polyfenoly, chlorofyl, steroly a z minerálů železo, zinek, selen a měď. Olivový olej působí jako antioxidant, chrání před předčasným stárnutím a vznikem kardiovaskulárních nemocí. Je ceněn i v kosmetice.

Tekuté zlato čistí játra

Pokud smícháte 1 lžíci olivového oleje, 1 lžičku medu, 1 lžíci šťávy z citronu a 1 sklenici vlažné vody, získáte nápoj – tzv. tekuté zlato, který má vynikající detoxikační účinek. Pročišťuje játra od toxinů, zlepšuje vzhled pleti a léčí zácpu. Dobře promíchaná směs by se měla po 1 polévkové lžíci užívat ráno na lačno po dobu 1 měsíce. Během detoxikace je dobré se zříct konzumace jídel z fast foodu, alkoholu, kouření i sladkostí.

Fotografie: Pixabay

Proč užívat olivový olej na lačno

Pro detoxikaci organismu je ideální používat olivový olej lisovaný za studena, který je čistě přírodním produktem. Jsou v něm zachovány potřebné živiny. Užívat by se měl na ráno na prázdný žaludek. Tímto způsobem se totiž zdravé látky z olivového oleje lépe vstřebávají do organismu a dochází k jejich efektivnějšímu využití.

Zdroj: Healthline, Healthline