Cvičení na 6 dní v týdnu – za dva měsíce štíhlejší a pevnější tělo

Mnoho lidí má problémy s nadváhou a ztráta kil může být pro někoho opravdu obtížný proces. Musíte podniknout mnoho změn ve svém životě, abyste získali tělo, které chcete. Za prvé, měli byste začít pravidelně cvičit, nastolit řádný jídelníček, mít kvalitní spánek, pít dostatek vody a zklidnit mysl meditací, cvičit jógu.

Abychom vám pomohli při hubnutí, přinášíme cvičení na dva měsíce. Najdete zde seznam cvičení, které byste měli absolvovat 6 dní v týdnu, a po 60 dnech uvidíte výsledky.

Kliky

Kliků existuje několik typů. Provádět můžete klasické „plné“kliky nebo snadnější verzi na kolenou. Mimo jiné můžete vždy zkoušet diamantové kliky, kliky, kdy máte ruce široko od sebe, špičky prstů směřují k sobě (kliky na biceps), kliky s podloženýma nohama, kliky o židli a mnoho dalších. Udělejte 10 cviků a 4x opakujte.

Sedy-lehy

Lehněte si na záda, pokrčte kolena, chodidla na šířku kyčlí. Ruce položte za hlavu a vtáhněte břišní svaly dovnitř, pak se zvedněte jakoby více do sedu a vydržte několik vteřin v této pozici a opět si lehněte. Udělejte 12 sedu-lehů a 3x opakujte.

Dřepy

Dřepy stejně jako kliky nabízejí hned několik typů. U dřepů je pouze důležité, aby byly vždy správně provedeny. Udělejte buď 50 dřepů (můžete s přestávkami) a prostřídat různé typy dřepů nebo 20 dřepů s výskokem (10 dřepů s výskokem – odpočinek -10 dřepů s výskokem).

Prkno

Prkno je jeden z nejúčinnějších cviků. I prkno je velmi univerzální cvik s možností prostřídat různé styly. Opření můžete být o dlaně, předloktí, o balanční pomůcku, s jednou nohou zdviženou, se zdviženou pravou rukou a levou nohou – pak prostřídat, prkno na boku, obrácené prkno. Snažte se vydržet v pozici 20 až 30 sekund a 3x opakujte. Pokaždé můžete zvolit jiný typ tohoto cviku.

Boční prkno

Horolezec

Začněte v pozici prkna. Dlaně jsou na podlaze v úrovni pod rameny. Vaše nohy musí být rovné, opřené o špičky. Pokrčte vždy jednu nohu a přitáhněte směrem k hrudníku, vydržte několik vteřin a vraťte nohu na místo a zvedněte zase druhou nohu. Proveďte 8 cviků na každou nohu a 3x opakujte.

Běh na místě

Nakonec si dejte běh na místě po dobu 2 minuty nebo si představte, že máte v ruce švihadlo a dvě minuty skákejte.

Pokud jste úplný začátečník, provádějte zjednodušené cviky (kliky na kolenou apod.) postupně přejděte na plné cvičení. Když už se vám bude cvičení zdát snadné, můžete si to ztížit tím, že si například u dřepů vezmete do rukou PET láhve s vodou nebo uděláte více cviků či jednu sérii navíc. Cvičte 6 dní v týdnu, jeden den odpočívejte, relaxujte, běžte na procházku. 

Obrázky: gfsfteam.com