Zlepšete kondici vašeho těla za pouhé 4 týdny. Stačí pro to obětovat 10 minut denně

Fotografie: Depositphotos

Najít ideální cvičení, jež nezabere příliš času a je možné ho cvičit prakticky kdekoliv, je snahou mnohých lidí, kteří se chtějí udržovat v kondici. Takové cviky opravdu existují.

Kdo by nechtěl mít pěknou postavu, se kterou se nemusí stydět jít na plovárnu nebo ji vystavit na pláži u moře. Samozřejmě že to chce i trochu námahy a snažení, aby jí člověk docílil. Zadarmo to není. Když ale obětujete chvíli času a pustíte se do cvičení následujících cviků, své vysněné postavy se dočkáte.

Tréninkový program pro posílení svalů

Pravidelným cvičením si posílíte svaly hýždí, stehen, zad a břicha. Odměnou vám bude pevnější postava a vypracované svaly. To povede také k lepšímu spalování kalorií. Během cvičení po dobu čtyř týdnů do jídelníčku zařaďte hodně zeleniny a ovoce, kvalitní bílkoviny a dostatek tekutin. Cvičte každý den kromě neděle, kterou si necháte na zregenerování svalů.

Zacvičte si plank

Mezi nejúčinnější cviky na posílení zad a břicha je tzv. plank. Na první pohled vypadá hodně jednoduše. Vydržet v této poloze nějakou dobu už tak snadné není. Lehněte si na gymnastickou podložku a zvedněte se do výšky na loktech. Páteř musí být rovná, nesmíte se v ní prohýbat. Takto vydržte pár sekund. Každým dnem pak dobu prodlužujte.

Fotografie: Freepik

Pusťte se do kliků

Kdo by neznal klasické kliky. Ani tento cvik není tak jednoduché zacvičit. Je třeba sílu rukou vytrénovat. Takže úspěchem bude, když napoprvé uděláte jeden nebo dva kliky. Když je budete cvičit pravidelně, určitě se dopracujete k vyššímu číslu.

Zacvičte si dřepy

Dalším velmi účinným cvikem jsou dřepy. Jimi se posilují střed těla a stehna, což vede k lepšímu spalování tuků. Při dřepu mějte ruce předpažené, záda rovná. Snažte se jít co nejníže, aby mělo cvičení potřebný efekt.

Fotografie: Pixabay

Cvik zvaný most

Most posiluje hýžďové svaly, stehna, záda a břicho. Lehněte si na gymnastickou podložku, pokrčte kolena, chodidla jsou na podlaze. Ruce rozpažte, ale nechejte je na podložce. Nyní zvedněte do vzduchu pánev, chvíli v pozici vytrvejte a pak se opět vraťte na podložku. Cvik několikrát opakujte.

Zdroj: EatThis