Jednoduché desetiminutové cvičení, které podporuje hubnutí zvládnete z pohodlí domova

Fotografie: Freepik

Hubnutí je náročný proces. Rádi byste ztratili přebytečný tuk na břiše, vyrýsovali si svaly a přiblížili se své vysněné postavě? Přinášíme vám super cvik, který vám ve vašem boji proti tuku pomůže. Byl jedním z cviků, které zkoušeli během experimentu v nemocnici v Americe a vyšel z testování s nejlepšími výsledky. Pomáhá vytvarovat šikmé břišní svaly, spodní břišní svaly a prostředek. Přečtěte si následující text a dozvíte se, jak na něj.

Jak provést cvik na štíhlé břicho

Sedněte si na podlahu do tureckého sedu. Pokud v něm dlouho nevydržíte, stačí když překřížíte nohy a kolena nechte tak vysoko, jak je vám pohodlné. Obě ruce položte na břicho ve výšce žaludku. Zhluboka se nadechněte. Začněte pomalu vydechovat a s výdechem vtahujte břicho dovnitř.

Zatáhněte břicho

Břicho nechte vtažené ve stejné poloze a opět se nadechněte. Snažte se ale s břichem nehýbat, musí zůstat vtažené vevnitř. Vydechujte pomalu a snažte se procítit spodní svaly na břiše a zároveň je vtahovat víc a víc směrem dovnitř. Cvik dělejte každý den pět minut a pomalu tento interval navyšujte.

Je dobré mít na paměti pár důležitých pravidel. Během tohoto cviku byste neměli za žádných okolností zadržovat dech. Svaly by vám neměly ochabnout nebo vypadnout ven. Zároveň nenafukujte břicho, tak jak se ho budete snažit udržet uvnitř. Břišní dutina by vám měla jakoby stoupat k hrudníku.

Studie, která vybrala tento cvik jako vítěze, se zúčastnilo 63 žen. Po tři měsíce denně část z nich praktikovala tento cvik. Oproti dalším účastnicím, se jejich postava výrazně zlepšila. A to i těm ženám, které rodily císařským řezem.

Fotografie: Pixabay

Zatahování břicha se stalo velkým hitem především na internetu a sociálních sítích. Tisíce influencerů tento cvik propaguje. A jak je vidět z jejich fotek před, během a po, přináší své výsledky. Dejte nám vědět, jak zafungoval vám.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]