Na bolavé rty pomáhají věci, které s největší pravděpodobností naleznete doma v kuchyni

Bolavé rty jsou celkem nepříjemný problém, který nyní v tomto počasí postihuje stále více lidí. Jak si s tímto problémem poradit? Není třeba chodit do lékárny, jelikož ty největší věci máte doma. Jsou vaše rty suché, popraskané, pokud jsou poškozené a trpí dalšími problémy, tak vám ukážeme, jak snadno se můžete jednotlivých problémů zbavit. Stačí použít tyto běžné věci.

Zelený čaj

Zelený čaj je nejenom na pití, ale hodí se také na bolavé rty. Pokud vás pálí, je nejlepším pomocníkem, dokáže je vyživovat, zklidňovat a hydratovat. Postačí, když budete čaj pravidelně pít, aby byl v kontaktu se rty. Také je vhodná aplikace pomocí různých textilií, které namočíte a aplikujete na rty. Takto nechte působit i desítky minut, aby se látky obsažené v zeleném čaji co nejlépe vstřebaly.

Aloe vera

Známá rostlina, která má jenom samé klady. A hodí se také na bolavé rty. Můžete využít přímo samotnou šťávu, která z rostliny vytéká, pokud odříznete kousek listu. Stejně tak lze použít i různé gely a podobné produkty. Aloe pomáhá jak hydrataci, tak pomáhá také velmi brzké regeneraci. Ideální je využívat jenom přírodní varianty, jelikož různé kupované krémy jsou často plné chemie a podíl aloe je zde minimální.

Kokosový olej

Je velkým hitem nejenom v kuchyni, ale dá se využít také v kosmetice. A to konkrétně na vaše bolavé rty. Pokud jsou příliš suché, vezměte trochu kokosového oleje a ten na vaše rty namažte. Nechte ho působit tak dlouho, dokud nedojde k tomu, že se sám vstřebá. Stejný postup opakujte několikrát denně, vždy když vás rty začnou opět pálit.

Med

I ten je pomocníkem na suché rty. Je nejenom sladký, je nejenom chutný, ale je také plný velmi prospěšných látek. Ty dokážou rty vyživit, ale umí také předcházet různým infekcím. Dále med pomůže i ke zvlhčení rtů. A aplikace? Podobný jako je tomu u kokosového oleje. Med stačí jenom nanést na vaše rty a nechat působit co nejdéle to půjde.

Fotografie: pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]