Česnekový sirup podporuje imunitu a funguje jako štít proti virům. Svými účinky hravě trumfne kupované produkty

Fotografie: Depositphotos

Česnek je velice dobře známý pro své léčivé účinky. Především při nachlazení dokáže rychle pomoci. Pokud se vám však nechce kousat samotné stroužky, můžete si připravit česnekový sirup.

Existují různé způsoby, jak se vypořádat s nachlazením. Některé jsou účinné méně, jiné více. Nicméně tento recept zcela jistě spadá do té druhé skupiny. Česnekový sirup je perfektním lékem na spoustu zdravotních neduhů. S nachlazením zatočí jako s žádnou jinou nemocí. Navíc pokud preferujete přírodní léčbu před medikamenty z lékárny, je pro vás česnekový sirup ideální volbou. Na jeho přípravu budete potřebovat jen 4 ingredience, říká lékařka Katherine Marengo.

Ochrana proti virům

O zdraví prospěšných vlastnostech česneku by se dalo říci mnohé. Jde o potravinu, která je v tomto ohledu těžko nahraditelná. Koneckonců, z dobrého důvodu je popisován jako přírodní antibiotikum. Jeden malý stroužek česneku obsahuje celou řadu léčivých látek – flavonoidní sloučeniny, aminokyseliny, saponiny, vitamíny C, B1 a B2, provitamín A, draslík, vápník, hořčík a vzácné prvky jako kobalt, chrom a nikl.

Pravidelná konzumace česneku se pro své vlastnosti doporučuje jako ochrana před infarktem a mozkovou mrtvicí, pro snížení krevního tlaku, hubnutí, proti střevním parazitům, bakteriím a především proti infekcím. Účinně podporuje tělo při napadení viry. Skvěle funguje i jako profylaktické opatření.

Fotografie: Pexels

Česnekový sirup podpoří imunitu

Skvělým způsobem konzumace česneku je vyrobit si sirup s přísadami, které ještě více podpoří imunitu vašeho těla. Na jeho přípravu budete potřebovat:

  • 2 hlavy česneku,
  • kořen zázvoru,
  • šťávu z jednoho citronu,
  • 6 ČL medu,
  • sklenici teplé převařené vody.

Můžete experimentovat s poměry, abyste získali sirup, který vám nejlépe vyhovuje. Česnek a zázvor nakrájejte na malé kousky. Poté je vložte do sklenice a přidejte k nim citronovou šťávu a med. Vše zalijte sklenicí teplé (ne horké) převařené vody. Zašroubujte až na doraz a poté sklenici dobře protřepejte. Umístěte nádobu na chladné tmavé místo na dalších 24 hodin. Směs nalijte do tmavé láhve a uchovávejte ji v chladu. Konzumujte 1–3 polévkové lžíce denně.

Zdroj: Healthline