Česnek s medem: Mocný přírodní lék, který čistí tělo od toxinů a posiluje imunitu. Příprava je jednoduchá a efekt k nezaplacení

Fotografie: Depositphotos

Česnek a med jsou po staletí známé pro své úžasné léčivé vlastnosti. Prozradíme vám výsledek toho, co se stane, když smícháte tyto úžasné potraviny.

Tento lektvar se používá již desítky let. Česnek je přírodní prostředek, který rychle ničí bakterie a viry způsobující infekce – dokonce i ty, jež jsou odolné vůči antibiotikům. V kombinaci s blahodárným medem posílí naše tělo lépe než léky z lékárny. Med je bohatý na různé vitamíny, takže kombinace těchto dvou dodá vašemu tělu energii a bude mít zvláštní účinek. Zjistěte, jak si tento lektvar připravit doma. Více prozradila lékařka Katherine Marengo.

Česnek s medem

O zdraví prospěšných vlastnostech česneku se mluví již od starověku. Egypťané ho používali k posílení těla. Česnek se užíval také při prevenci kardiovaskulárních onemocnění. Staří Římané jedli česnek na ochranu kůže před kousnutím různými zvířaty. Věděli, že při pravidelném užívání léčí zažívací potíže a zmírňuje bolesti kloubů. V Japonsku a Číně se jedl na podporu trávení.

Česnek je přírodní lék na mnoho onemocnění. Zabraňuje ateroskleróze, infarktu a ischemické chorobě srdeční, snižuje hladinu špatného cholesterolu a bojuje proti hypertenzi. Česnek zmírňuje příznaky nachlazení, léčí plísňové infekce a průjmy. Při konzumaci několikrát týdně čistí tělo od toxinů a posiluje imunitu.

Proč užívat sirup na lačný žaludek?

Česnek konzumovaný nalačno ničí množící se bakterie a viry ještě rychleji. Právě po probuzení jsou bakterie oslabené, což usnadňuje jejich zničení. Jeho používání nalačno také pomáhá snižovat krevní tlak. Účinek spočívá ve zlepšení krevního oběhu a posílení metabolismu. Česnek konzumovaný k snídani rovněž zvyšuje chuť k jídlu a přispívá k uvolňování serotoninu, který má pozitivní vliv na naši náladu. Plný žaludek nedokáže úplně vstřebat živiny z česneku, proto se doporučuje jíst ho nalačno.

Rychlý odvar na posílení

Česnek má nejvíce léčivých účinků, pokud se konzumuje syrový. Vařením nebo smažením se totiž ničí alicin, účinná a baktericidní chemická sloučenina, která mu dodává charakteristickou vůni. Tato forma zpracování zlepší její biologickou dostupnost. Tímto způsobem se účinné látky rychleji vstřebávají do těla.

Sirné sloučeniny v česneku v kombinaci se sloučeninami v medu zlepší kardiovaskulární funkce. Med je také zdrojem vitamínů A a C, vitamínů skupiny B a minerálních látek: hořčíku, železa nebo draslíku. Pro výrobu česnekového sirupu budete potřebovat skleněnou nádobu s víkem (například zavařovací sklenici) a tyto ingredience:

  • 12 stroužků česneku,
  • 300 g medu.
Fotografie: Pixabay

Stroužky česneku pečlivě rozdrťte nebo prolisujte, med nalejte do připravené sklenice. Poté do ní vložte připravený česnek. Přikryjte ji víčkem a uložte na týden na tmavé místo. Připravený sirup se užívá denně – jedna polévková lžíce nalačno po dobu sedmi dnů. Po dvoutýdenní přestávce se léčba znovu opakuje. Pokud budete tento doplněk užívat denně, vaše zdraví se během týdne dramaticky zlepší.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]