Tyto hlavní příznaky rakoviny mohou být klíčem k včasné léčbě zejména u mladších osob

Fotografie: Depositphotos

Rakovina je nebezpečné onemocnění, které se může závažně podepsat na vašem zdraví nebo způsobit smrt. Pozor na tyto varovné příznaky.

Některé příznaky rakoviny se mohou objevit klidně i 2 roky předtím, než k samotnému onemocnění vůbec dojde. Je proto důležité být před onemocněním vždy na pozoru a pokud by se objevily jakékoli známky jeho přítomnosti, co nejrychleji to konzultujte se svým praktickým lékařem. Pozor by si pak dle serveru NBCNews měli dávat zejména mladší lidé, kteří nechodí tak často na preventivní prohlídky. Skutečnost se však týká každého.

Příznaky rakoviny se mohou objevit už dva roky před jejím propuknutím

Není tomu tak dávno, co došlo ke zveřejnění výsledků dlouho očekávané studie zabývající se rakovinou tlustého střeva a konečníku a jejích včasných příznaků. Ty se totiž mohou objevit již dva roky dopředu a představují riziko zejména pro mladší lidi, kteří se o své zdraví oproti svým vrstevníkům tolik nezajímají. Veškeré výzkumy provedl tým vědců z Kalifornské univerzity v San Diegu a nyní varují společnost.

Nejčastěji se v případě zmíněného onemocnění mohou objevit příznaky, jako je bolest břicha, krvácení konečníku, přetrvávající průjem a také chudokrevnost. Každý z nich se přitom může objevit již dva roky předtím, než budou schopni lékaři stanovit diagnózu a určit, zda se skutečně jedná o tak závažný problém. Na Zdravém Stravování jsme také již dříve psali o tom, jak se může projevit rakovina ledvin a kdo je nejvíce v ohrožení.

pacientka v nemocnici
Fotografie: Freepik

Takto spolehlivě rozpoznáte blížící se smrt týden, den, hodinu i několik minut předem

Velké riziko se má poté týkat hlavně mladších jedinců, kteří nechodí na preventivní vyšetření nebo zmíněné příznaky neberou tolik vážně. Obecně by si pak měli dle serveru Healthline dávat velký pozor lidé starší 50 let. V každém případě je však nutné konzultovat zejména okem viditelné stopy krve ve stolici s odborníkem a ujistit se, zda se vaše tělo nepotýká s vážnými problémy. A pokud vám to nedělá problém, zvažte pravidelné kolonoskopie.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]