Čaj s medem, citronem a petrželí dokáže změnit lidské tělo k nepoznání

Čaj s medem je doporučován při nachlazení. Co se stane, pokud je doplněn o citron a petrželku? Doslova zázrak. I když může vypadat na první pohled jako obyčejný nápoj, realita je taková, že organismu prospěje více než cokoliv jiného. Jak a proč?

Pomocník pro vaše nervy

Pravidelné pití tohoto nápoje dokáže také prospět vašemu nervovému systému. A to tak, že dokáže bojovat proti takzvané neurotoxicitě, která daný systém dlouhodobě poškozuje. Tímto čajem budou vaše nervy kompletně chráněny. Výsledkem budou třeba rychlejší reakce na jakékoliv podněty. Opět je zde hlavním pomocníkem petržel a její prospěšná šťáva.

Eliminuje záněty

Je jedno, kde se nacházejí. Čaj s medem s přídavkem citronu a petrželky je dokáže zmírňovat a působit preventivně. S tím souvisí i výrazná pomoc v případě chronických onemocnění, jako ne například artritida, osteoartritida nebo také dna. Tyto schopnosti jsou čaji přisuzovány díky obsahu vitamínu C.

Pomocník v boji proti rakovině

Čaj s medem, ke kterému přidáte také citron a petrželku je skvělým bojovníkem proti rakovině. Hlavně v případě nádorů žaludku a také plic. Může za to myristicin, což je látka obsažená právě v listech petržele. Když jí do těla dostanete, umí působit nejenom preventivně, ale v případě již existujících nádorů může také napomáhat léčbě.

Jak si čaj připravit?

Je to jednoduché. připravte si ho stejně, jako jakýkoliv jiný čaj. Základem denní dávky jsou tři šálky vody, půlka citronu, jedla lžička medu a také 5 stonků petrželky včetně listů. Vodu nalijte do hrnce a přiveďte k varu. Jakmile dosáhne této teploty, vypněte sporák, vhoďte do hrnce nasekanou petržel a přikryjte poklicí. Takto nechte louhovat po dobu pěti minut. Potom přelijte přes cedník třeba do čajové konvice, ve které rozmícháte lžičku medu a šťávu z citronu. Poté už stačí čaj jenom nalévat a konzumovat během celého dne.


Řekněte ostatním, co si myslíte