Tlakové body na rukou jsou klíčem k úlevě od bolesti. Zmírní i nevolnost a ochrání před nemocemi

Fotografie: Depositphotos

Stlačení konkrétních tlakových bodů na těle vám pomůže ulevit od nepříjemných bolestí. Stačí na to jít správným způsobem a budete se cítit lépe.

Tlakové body jsou silně citlivé části těla, jejichž stlačení podle tradiční čínské medicíny pomáhá zmírnit bolest těla, nastolit rovnováhu mysli a zlepšit celkové zdraví jedince. Ještě než tuto metodu vyzkoušíte, je dobré se zaměřit na její správné provedení, aby byla maximálně efektivní. Jak navíc uvádí Peggy Pletcher, jedná se o zcela bezpečnou metodu, která není spojována s žádnými vedlejšími účinky.

Základní tlakové body na ruce

Na ruce se nachází několik důležitých tlakových bodů, které můžete vyzkoušet pro zmírnění bolesti hlavy a zlepšení nálady. Jeden z nich se nachází v záhybu vašeho zápěstí, a to v linii mezi prsteníčkem a malíčkem (přímo vedle něj se nachází kost). Pokud na toto místo jemně zatlačíte po dobu několika minut, ochráníte se před úzkostí, nespavostí, bušením srdce a depresí.

Další tlakový bod je spojen s tenkým střevem a nachází na okraji vnější strany ruky, těsně pod místem, kde začíná malíček. Pokud na něj budete chvíli vyvíjet tlak, můžete tím podle webu Healthline zmírnit bolesti krku, uší a hlavy, které se vyskytují zejména v zadní části hlavy. Od špičky palce dolů (těsně pod záhyb zápěstí) poté vede další tlakový bod. Ten je spojen s meridiánem plic a skvěle pomáhá zmírnit příznaky nachlazení, jako je zimnice, kýchání, rýma a bolest v krku. Stačí chvíli přejíždět po této části vnitřní dlaně.

Akupresura pomůže regulovat vaše emoce

Těsně pod otevřenou dlaní se nachází bod vnitřní brány, který podporuje trávení a zmírňuje nevolnosti a bolesti žaludku. Nachází se asi 3 centimetry od ohybu zápěstí a zhruba uprostřed ruky. I toto místo můžete několik minut stimulovat a brzy si budete moci povšimnout příjemných změn. Na opačné straně ruky pak můžete najít bod vnější brány, který se nachází na tom samém místě, pouze z vnější strany ruky. Toto místo souvisí s obranyschopností imunitního systému a pomůže vás ochránit před mnoha nemocemi.

žena emoce
Fotografie: Pixabay

6 tlakových bodů na uchu, 6 bolavých částí těla: Během okamžiku pocítíte pozoruhodnou úlevu

V neposlední řadě pak můžete vyzkoušet zápěstní bod. Ten najdete tak, že přejedete prstem po malíčku k záhybu zápěstí a zastavíte tam, kde se začíná dlaň ohýbat. Jemným tlakem jej začněte stimulovat a již během několika minut budete moci poznat, že máte větší kontrolu nad svými emocemi a cítíte se radostněji. Na webu ZdravéStravování jsme se také nedávno zmiňovali o akupresuře zaměřující se na oblasti ucha.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]