Čaj jako lék na zdravotní problémy. Tyto tři byste měli pít pravidelně

Čaj je nejen vhodným nápojem při snaze dodržovat pitný režim. Jedná se také o nápoj, který dokáže prospět vašemu zdraví. Jak asi tušíte. Tak to nebude ten, který stojí pár korun a prodává se v supermarketech. Máme na mysli čaj kvalitní, který obsahuje ty nejlepší čajové lístky, které obsahují unikátní látky, které se dostanou do našeho těla.

Zelený čaj

Čím jiným začít než nejznámější klasikou. Zelený čaj je obecně známý jako velmi silný antioxidant, který pomáhá skvěle detoxikovat lidské tělo. Také jde však o nápoj, který umí snižovat chuť k jídlu a také bránit ukládání tuků. Díky tomu se hodí i při hubnutí. Též stimuluje metabolismus, stejně jako umí doplnit energii. Pokud chcete toto všechno využít, myslete jak na kvalitu čaje, tak i na správnou přípravu.

Pampeliškový čaj

Možná znáte med, ale co pampeliškový čaj? Ano, i ten je svými složením zcela unikátní. Jsou to právě pampelišky, které jsou dobrým antioxidantem, stejně jako pomáhají při hubnutí. Též mají lehké projímavé a celkově močopudné účinky. Pokud to tohoto čaje přidáte ještě několik lístků čerstvé máty, můžete potlačit nadměrné chutě k jídlu. Přípravy se nemusíte bát, jelikož sušené pampelišky se dnes už zcela běžně prodávají. V lékárnách i online.

Bezový čaj

Mnoho lidí pije hlavně šťávy a limonády, ale my doporučujeme začít konzumovat také bezový čaj. I ten vás zaujme mnoha pozitivy. Stejně jako u pampelišky, i tady je kladem to, že je silné diuretikum. I díky tomu dokáže efektivně odstraňovat z těla různé škodliviny a také toxiny. Kladem je ale i to, že díky své sladké chuti ho můžete využít ve chvíli, kdy vás takzvaně honí mlsná, ale nechcete konzumovat klasická sladká jídla, třeba kvůli dietě, nebo i kvůli vašemu zdraví. Ideální příprava je ze sušených květů, které se louhují v horké vodě.