Bylinné čaje, které pomáhají potlačit příznaky úzkosti

Zjednodušeně řečeno, anxiolytika jsou léky, které léčí a potlačují různé příznaky úzkosti. Pokud trpíte úzkostí a obáváte se užívání farmaceutických léků, pokračujte ve čtení. Tento článek vám dnes odhalí některé bylinné čaje, které mají prokazatelné anxiolytické vlastnosti.

Problém s anxiolytiky je v tom, že mohou mít různé vedlejší účinky a rizika. Mnohé z nich mohou být návykové a ne vždy bývá snadné ukončit léčbu. Pokud se pokusíte léčbu ukončit rychle, mohou se vyskytnout abstinenční příznaky. Chcete-li se vypořádat se svou úzkostí přirozenějším přístupem, zkuste některé bylinné čaje, o kterých je známo, že jsou velmi dobré při zmírnění úzkosti a dalších souvisejících příznaků.

Mučenka

Pokud jde o přírodní léky na úzkost, zdá se, že mučenka je tou pravou volbou. Konzumace této bylinky ve formě čaje je považována za velmi účinnou při kontrole příznaků úzkosti. Ve skutečnosti někteří odborníci považují čaj z mučenky za léčivý čaj nikoliv jen tak obyčejný bylinný čaj – právě kvůli svým vynikajícím anxiolytickým vlastnostem.

Svatá bazalka

Bazalka posvátná, svatá bazalka, také indická či bazalka Tulsi / Tulasi. Léčba úzkosti pomocí této bylinky pramení z ajurvédského léčení, což je druh medicíny zavedené v Indii před tisíci lety. Tento bazalkový čaj je ctěn pro svou schopnost přirozeně léčit nejen úzkost, ale také depresi.

Heřmánkový čaj

Nemáte po ruce mučenku ani bazalkový čaj? To nevadí, protože se můžete jednoduše spolehnout na heřmánkový čaj, který je k dispozici prakticky všude, kam se podíváte. Díky mírným anxiolytickým vlastnostem získáte okamžitou relaxaci mysli i těla po konzumaci čerstvě uvařeného šálku. Už jen ta vůně má blahodárný a uklidňující účinek.

Meduňka

Dalším bylinkovým čajem, o kterém je známo, že má anxiolytické vlastnosti, je čaj z meduňky. Je známo, že dokáže zbavit úzkostných myšlenek i nepříjemných fyzických příznaků. Ve vyšších dávkách může být čaj z meduňky používán jako náhrada kávy, protože je známo, že poskytuje bdělost.

Další čaje s uklidňujícím účinkem

  • Růžový čaj

  • Máta

  • Valeriánský kořen

  • Chmel otáčivý

  • Třezalka tečkovaná

  • Levandule

Upozornění: Bylinné čaje by se neměly používat k nahrazování léků a léčebného postupu doporučeného specialistou. Pokud se chcete spoléhat na bylinné čaje, které pomohou zahnat úzkost, je dobré, abyste se na to nejprve zeptali svého lékaře, abyste se vyhnuli komplikacím.

Fotografie: Pixabay